Forza Horizon 4 yarışa girerken oyun çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Crouge

Centipat
Merhabalar forum herkese iyi günler dilerim. Problemim başlıkta belirttiğim gibi Forza Horizon 4'ü Steam üzerinden aldım ve yarışlara girerken yükleme ekranında çöküyor. Bu problemle ilgili bayağı bir araştırma yaptım, Xbox teknik desteğe başvurdum vs vs. En sonunda problemime biraz yardım edebilen ekteki videodaki çözümü buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat videoda dediğine göre ilk iki yarışı yaptıktan sonra kendi oturumumuza dönünce problem son buluyormuş, bende böyle olmadı. Hala yarışlara girerken tam kapıların açıldığı sahnede donuyor ve crashleniyor. Açtığım ikinci oturumda ise böyle bir problemle karşılaşmıyorum, gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Ayrıca oyunu açtıktan sonra görev yöneticisinden CPU GPU kullanımlarını kontrol ettim, GPU kullanım oranı garip bir şekilde 0% ve oyunun Free roam kısımlarında sabit bir şekilde 80 FPS alıyorum.

Bilgisayar özelliklerim ektedir:

GTX 1060 6 GB.
AMD Ryzen 5 1500X.
16 GB RAM.
MSI B350M GAMING PRO.

Bu konu hakkında yardım edebilecek birisi varsa, herhangi bir çıkış yolu vs. çok makbule geçer. Tekrardan herkese iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Yiğit Bakır attığım videodaki çözümü deneyebilirsin, aynı kişi ikinci bir çözüm daha paylaşmış onu henüz denemedim ama işe yarar gibi duruyorlar garip bir şekilde.
Yükleyici videoyu kaldırmış, yeni videoyu atabilir misin? Kanalı göremiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video sayesinde sorunu çözdüm sadece Forza'da oyundan atma sorununu değil yeni kullanıcıya geçince kulaklığımdan daha iyi bir performans aldığımı farkettim. Sanırım ana kullanıcıda yaptığım bazı ayarlar yüzünden her şey performansını yitirmiş bir format vakti geldi..

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp aşağıdaki sürücüyü kurun ve sorun çözülürse bildirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı