Forza Horizon 4'de Logitech G27 pedal çalışmıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhabalar, oyun Steam'da satışa çıktıktan sonra satın alıp indirdim. Logitech G27 direksiyon setine sahibim, oyuna girdikten sonra ayarların varsayılan şekilde yapılmasına rağmen frene bastığımda gazı algılıyor, gaza bastığımda freni algılıyor ve debriyaj çalışmıyor. Manuel olarak kontrol tuşlarını değiştirmek istediğimde ise oyun debriyaj pedalını hiçbir şekilde algılamıyor fakat farklı bir oyuna girdiğimde hiçbir sorun yok tüm her şey çalışıyor. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Oyun dosyalarını doğruladım. Microsoft Store'dan indirdiğimde böyle bir sorun yoktu, Steam'da böyle bir sorun mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bende de G27 var. Gaz fren direksiyon sorunsuz çalışıyor ancak debriyajı bir türlü ayarlayamadım. Steam versiyonunda sıkıntı var sanırım. Umarım en kısa sürede düzelir.
Bende de aynı şekilde debriyaj çalışmıyor oyun hiçbir şekilde algılamıyor debriyajı.

Düzeldi mi? Bilgisi olan var mı? Kaç gündür araştırıyorum şimdi burada sizin yazdıklarınızı görünce çok sevindim, bir tek bende olmuyormuş diye. Bu konuyla alakalı araştırma yaptınız mı acaba?

Düzeldi mi? Bilgisi olan var mı? Kaç gündür araştırıyorum şimdi burada sizin yazdıklarınızı görünce çok sevindim, bir tek bende olmuyormuş diye. Bu konuyla alakalı araştırma yaptınız mı acaba?
Düzelmedi çalışmıyor.

Kaç ay oldu hala düzeltilmedi ya.
Güncelleme geldi sorunu çözülen var mı?
Hayır, çözülmedi.
Temiz format atıp orijinal Windows 10 key satın aldım debriyaj sorunu çözüldü, artık algılıyor. Fakat online'a bağlanmama sorunu devam ediyor halen. İpsec hatası veriyor... Debriyaj sorunu yaşayanlar format atmayı deneyebilirler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düzelmemiş maalesef silip yeniden yüklemeyi deneyeceğim. O olmazsa format yapacak bir şey yok.
Silip yüklemek bende çözüm olmamıştı, format çözüm oldu. Fakat şimdi de Online'a bağlanmıyor. İpsec hatası veriyor sürekli, @Recep Baltaş konuya bir el atsan rica etsem abi ?

Başka sorunu çözülen var mı?
Anılberen bir şey sormak istiyorum bendeki sorun şu gaz ve fren aynı anda çalışıyor basmamama rağmen oyun içinde ayarlardan baktım ikisini aynı algılıyor veya algılamadıgında otomatik ikisini de basıyor bu yüzden araba ne öne ne arkaya gidebiliyor sende bu sorun var mıydı debriyaj dışında debriyaj algılamam sıkıntısıda var bende debriyaja basmasamda vites atabiliyorum sorumu cevaplar çok sevinirim.

Son düzenleme:
Başka sorunu çözülen var mı?
Anılberen bir şey sormak istiyorum bendeki sorun şu gaz ve fren aynı anda çalışıyor basmamama rağmen oyun içinde ayarlardan baktım ikisini aynı algılıyor veya algılamadıgında otomatik ikisini de basıyor bu yüzden araba ne öne ne arkaya gidebiliyor sende bu sorun var mıydı debriyaj dışında debriyaj algılamam sıkıntısıda var bende debriyaja basmasamda vites atabiliyorum sorumu cevaplar çok sevinirim.
İkisini bir olarak algılıyor , Logitech uygulamasına gir Edit>Specific Game Settings>Report Combined Pedals'daki tiki kaldır düzelir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı