Forza Horizon 4'ta FPS düşmesi ve 4 GB RAM kullanılmaya başlaması

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar mükemmel sistemimle (!) FH 4'te 30 FPS civarı oynarken FPS değerim bir anda 1-2 FPS'e düşüyor. Ekte bıraktığım fotoğrafta bir anlık kullanım değerini attım. İşlemci hep %100'de oluyor, RAM genellikle fotoğraftaki değerlerde geziniyor. Diskim ve ekran kartım arada %100 seviyesine çıkıyor anlık olarak CPU, RAM ve GPU'nun %100 olduğunu gördüm. Bilgisayarımın oyunu kaldırmadığını bende biliyorum bunu söylemenize gerek yok, ben zaten 60 FPS bir oyun deneyimi beklemiyorum. Oyunu oynamaya ilk başladığımda böyle bir problem yoktu. Overclock gibi bir işlem yapılabilir mi? İkinci problemim ise 1 ay önce sıfırladığım sistemimi açtığım zaman hiçbir uygulama açmama rağmen 4 GB'ı kullanılıyor halde buluyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,4 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun devasa bir dünyası olduğu için işlemci ve ekran kartının o kullanımlarda olması normal. HDD kullanıyorsan %100 disk sorunu da normal. FH4 en az 8 GB olarak sistem gereksinimi belirtmiş ayrıca. Oyuna ilk başlaman hikayenin başlangıcı mı yoksa oyunu açtığın zaman mı?

Oyunun devasa bir dünyası olduğu için işlemci ve ekran kartının o kullanımlarda olması normal. HDD kullanıyorsan %100 disk sorunu da normal. FH4 en az 8 GB olarak sistem gereksinimi belirtmiş ayrıca. Oyuna ilk başlaman hikayenin başlangıcı mı yoksa oyunu açtığın zaman mı?
Hayır oyunu oynadığım ilk 2 hafta boyunca böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı