Çözüldü Forza Horizon 5 direksiyonu görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

✮LoRdHamit✮

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 3700X 4.4 GHz 8-Core Processor

NVIDIA GeForce RTX 3060

VRAM 12 gb /RAM 32 gb /2 TB Harddisk /500 gb SSD
Merhaba arkadaşlar. Ben geçen gün Forza Horizon 5 oyunu direksiyon ile oynayabilmek için Game Pass üyeliği bir ay satın aldım ama bir türlü oynayamadım. En son Forza emuwheel diye bir program denedim oyuna girince şöyle bir şey karşıma çıkıyor ama tuş atamaları yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-21 121506.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-12-21 121506.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 1.792
Çözüm
Maalesef onu da denedim ama olmadı. Ancak vitesi çıkarttığım zaman oradan atama yapabiliyorum ama debriyaj ve vitesi kullanamıyorum. Ayrıca 900 derecede hassasiyeti yüksek ve ölü bölgesi sıfır olarak kullandığımda neredeyse 45 derecelik bir ölü bölge oluyor. Vites ile kullanabilmem için başka bir tavsiyeniz yok mu?

FORZA EMUWHEEL Vjoy bu ikisi ile görme ihtimali çok yüksek çünkü ben bu şekilde çözdüm, ikisini de indirip kurun biri normal program diğeri de driver başka önerebileceğim bir şey yok ama yine de sonucunu yazın buraya.
Sorun Steam kaynaklı olabilir, steamden oyunu bulup sağ tıklayın özellikler diyin. Orda "Controller" ya da "Kontrolcü" gibi bi seçenek olması lazım. Ordan "Steam girdisi"ni aktif edip oyunu yeniden başlatınca kumanda yerine direksiyonu kullanabiliyor olman lazım.

Son düzenleme:
Direksiyon setinin modeli nedir? @armas oyunu Game Pass'ten indirmiş. Steam ibaresi göremedim.

FH4 için bir video var. FH5 için de yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FH4 için bir video var. FH5 için de yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Maalesef bu video bana hiç yardımcı olmadı çünkü tuşları değiştiremiyorum ben ve nasıl yapacağımı da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir süredir kullandığım Rampage V902 direksiyonum bircok oyunda sorunsuz calısıyordu ama Forza Horizon 5'te oyun direksiyonumu görmüyor yardım edebilir misiniz?

Evet çözdüm.

Dediklerini yaparsan olur ben de böyle yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı