Forza Horizon 5 oyun kumandası bağlantısı kesildi hatası

Bu oyun Xbox'ın son çıkardığı controllere göre yapılmış bir oyun. Şahsen bende kol mevcut ve her harekette ayrı bi titreşim veriyor frene basınca LT titriyor kolun solu arabanın yanlamasına göre titriyor gaz pedalı titriyor felan. O sebeple bu tarz kapsamlı bir çalışma yaptılarsa eğer diğer controller'lara pek şans vermemiş olmaları muhtemel.
Sorunu çözen var mı? Ben de ucuz Hadron diye bir kol var, GTA 5 de falan oynuyorum ama FH5'de oynayamadım.

Bu oyun Xbox'ın son çıkardığı controllere göre yapılmış bir oyun. Şahsen bende kol mevcut ve her harekette ayrı bi titreşim veriyor frene basınca LT titriyor kolun solu arabanın yanlamasına göre titriyor gaz pedalı titriyor felan. O sebeple bu tarz kapsamlı bir çalışma yaptılarsa eğer diğer controller'lara pek şans vermemiş olmaları muhtemel.
Siz hangi marka kol ve hangi yazılımı kullanarak nasıl hallettiniz?

arkadaşlar bu arada sorunu hallettim, özellikle dual shock veya dual sense kullanıcıları için faydalı olabilir bu çözüm.

ben ps4ün koluyla yani dual shock ile oynuyordum, linkteki siteden ds4windows uygulamasını indirdim ve açtım. ilk açılışında sadece en üstteki eklentiyi yükledim ve alttaki finish'e bastım sonra ayarlardan hide DS4 controller'a tik kodum ve oyuna girdim ve çözülmüş oldu.

Arkadaşlar bu arada sorunu hallettim, özellikle Dual shock veya DualSense kullanıcıları için faydalı olabilir bu çözüm.

Ben PS4'ün koluyla yani Dual shock ile oynuyordum, linkteki siteden DS4Windows uygulamasını indirdim ve açtım. İlk açılışında sadece en üstteki eklentiyi yükledim ve alttaki Finish'e bastım sonra ayarlardan hide DS4 Controller'a tik kodum ve oyuna girdim ve çözülmüş oldu.

Bende işe yaramadı ayarlara girip tuşlara basınca yine hata vermeye başlıyor. Ne direksyon seti ne de kolla oynanmıyor hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı