Forza Horizon 5 oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhabalar, oyuna Microsoft Store'dan sahibim. Fakat oyuna girdikten 15-20 dakika sonra hata vermeden atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'de bu sorunlar mevcut. Yeni güncellemeleri bekleyeceksin maalesef. Bu sorunlar bende de vardı ama insider'a katılıp güncellemeleri alınca kalktı.
Bende insider'a katıldım, güncelleştirdim. Fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Çok sinir bozucu bir durum...

Arkada çalışan bazı servisler sebep olabiliyor. Hizmetlerde Nahimic diye bir servis var. Onu kapattıktan sonra bende problem ortadan kalkmıştı. Söylediğim bir kaç arkadaşta da işe yaradı. Siz de bir deneyin isterseniz. Çözene kadar epey dolanmıştım internette. Bazen 10 dk bazen yarım saat sonra kafasına göre atıyordu.

Arkada çalışan bazı servisler sebep olabiliyor. Hizmetlerde Nahimic diye bir servis var. Onu kapattıktan sonra bende problem ortadan kalkmıştı. Söylediğim bir kaç arkadaşta da işe yaradı. Siz de bir deneyin isterseniz. Çözene kadar epey dolanmıştım internette. Bazen 10 dk bazen yarım saat sonra kafasına göre atıyordu.
Evet forumda bende görmüştüm fakat bende o hizmet yok hiç? Adı mı değişti acaba Windows 11'de?
1637588343924.png

Evet forumda bende görmüştüm fakat bende o hizmet yok hiç? Adı mı değişti acaba Windows 11'de? Eki Görüntüle 1222980
Bazı anakartların tümleşik ses kartlarının markası veya modeli gibi bişi sanırım hepsinde olmuyor Nahimic. Eğer o değilse de geriye Microsoft harici çalışan tüm servisleri kapatıp teker teker açarak neyin sebep olduğunu bulmak kalıyor. Başka bir şey gelmiyor aklıma.

Bazı anakartların tümleşik ses kartlarının markası veya modeli gibi bişi sanırım hepsinde olmuyor Nahimic. Eğer o değilse de geriye Microsoft harici çalışan tüm servisleri kapatıp teker teker açarak neyin sebep olduğunu bulmak kalıyor. Başka bir şey gelmiyor aklıma.
Çok fazla hizmet var, buda çok çok uzun sürecek olan bir işlem.

Oyunu oynamayarak bu sorunu çözebilirsin şayet ben öyle çözdüm çünkü internette bu sorunla ilgili verilen tüm bilgileri teker teker denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Oyunu silip tekrar kurmak mı dersin, servisleri kapatmak mı, programları sıfırlamak mı, güvenlik duvarını kapatmak mı, driver BIOS vs ne varsa güncellemek mi, verilen kodları PowerShell'den uygulamak mı ama nafile. İnternette biraz araştırırsan birçok çözüm yolu bulabilirsin. Umarım oynayabilen şanslı kesimden olursun sende :)

Oyunu oynamayarak bu sorunu çözebilirsin şayet ben öyle çözdüm çünkü internette bu sorunla ilgili verilen tüm bilgileri teker teker denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Oyunu silip tekrar kurmak mı dersin, servisleri kapatmak mı, programları sıfırlamak mı, güvenlik duvarını kapatmak mı, driver BIOS vs ne varsa güncellemek mi, verilen kodları PowerShell'den uygulamak mı ama nafile. İnternette biraz araştırırsan birçok çözüm yolu bulabilirsin. Umarım oynayabilen şanslı kesimden olursun sende :)

Sizde o şanssız kısımdasınız sanırım benim gibi aynı hata bende Forza Horizon 4'te de mevcuttu ne yaptıysam çözememiştim şimdi de 5'te büyük umutlarla girmiştim oyuna ilk 4 saat sorunsuz oynadıktan sonra şimdi her girişte atıyor ama bu iyi bir ders oldu aslında daha PC'de Forza serisine para falan vermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı