Çözüldü Forza Horizon 5'te "Kuruluyor. Lütfen bekleyin" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WertKai

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu dün geceye kadar zaten oynuyordum fakat bu ekranda kalmaya başladı bugün. Hiçbir kaynak bulamadım bununla ilgili. Nasıl çözebilirim ben bunu acaba? Oyunu yeniden yükleyemem çünkü internetim gerçekten kötü bu aralar.

1643199396389.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Reddit'ten bulduğum çözümü paylaşıyorum. Amaç hasarlı olduğu düşünülen cloud save'i silip yerine yeni oyun kaydı başlatmak.

• %LOCALAPPDATA% \Packages\Microsoft.624F8B84B80_8wekyb3d8bbwe yoluna gidin.
    • Çalıştır'a girerek kopyaladığınız yolu yapıştırıp enterlayın.
  • Klasörün içerisindeki her şeyi kalıcı olarak silin. Geri Dönüşüm Kutusu'nu da boşaltın yani.
  • İnternet bağlantınızı kesip oyunu açın ve birkaç dakika oynayın.
    • "Uçaktan atladığınız zamana kadar gidin ve Bronco'yu ilk sürüşte sürün."
  • İnternete bağlanın ardından oyunu kapatın.
  • Oyunu tekrar açtığında sana yerel ve bulut kaydın arasında seçim yapmanı isteyecek. Yerel kaydı seçip yeni oyun başlatın.

Düzenleme: Genel bir sorun da olabilir.
Ekran görüntüsünde gösterdiğim yerden ilk olarak "onar" seçeneğini uygulayıp oyunu yeniden.
Başlatmayı deneyin. Sonuç değişmezse "sıfırla" seçeneğini uygulayıp tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 1283012Eki Görüntüle 1283013Eki Görüntüle 1283014

Maalesef denemiştim bunu fakat sizin öneriniz üstüne tekrar denedim bir değişiklik olmadı. Sorunun ne olduğunu da bilmiyorum, bilsem ona göre hareket edip araştıracağım da yani.

Verileri sil yaptığımızda da böyle bir hata vermeye başladı :D Hâlbuki tamam dediğimde sol altta oturumum açık gözüküyor, hoşgeldiniz mrtkgnoztrk yazıyor :D

1643201110361.png

Maalesef denemiştim bunu fakat sizin öneriniz üstüne tekrar denedim bir değişiklik olmadı. Sorunun ne olduğunu da bilmiyorum, bilsem ona göre hareket edip araştıracağım da yani.

Verileri sil yaptığımızda da böyle bir hata vermeye başladı :D Hâlbuki tamam dediğimde sol altta oturumum açık gözüküyor, hoşgeldiniz mrtkgnoztrk yazıyor :D

Eki Görüntüle 1283033

Bilmiyorum hocam, genelde önerdiğim yöntem çözüyordu bu tarz problemleri. Size önerim şu şekilde, alttaki bağlantıdan Support ekibine sorununuzla alakalı İngilizce dilinde bir ticket iletmeyi deneyebilirsiniz. Genelde 2-3 gün içerisinde dönüt sağlıyorlar:

Reddit'ten bulduğum çözümü paylaşıyorum. Amaç hasarlı olduğu düşünülen cloud save'i silip yerine yeni oyun kaydı başlatmak.

• Klasörün içerisindeki her şeyi kalıcı olarak silin. Geri Dönüşüm Kutusu'nu da boşaltın yani.
  • Oyunu tekrar açtığında sana yerel ve bulut kaydın arasında seçim yapmanı isteyecek. Yerel kaydı seçip yeni oyun başlatın.

Son düzenleme:
Çözüm
Reddit'ten bulduğum çözümü paylaşıyorum. Amaç hasarlı olduğu düşünülen Cloud Save'i silip yerine yeni oyun kaydı başlatmak.

• Klasörün içerisindeki her şeyi kalıcı olarak silin. Geri dönüşüm Kutusu'nu da boşaltın yani.

Çok geç oyunu sildim, tekrar yükleyeceğim gece. Eğer düzelmezse yazdıklarınızı uygulayacağım. Teşekkür ederim.

Çok geç oyunu sildim, tekrar yükleyeceğim gece. Eğer düzelmezse yazdıklarınızı uygulayacağım. Teşekkür ederim.
Hocam bir şey soracağım oyunları indiremiyorum Game Pass üzerinden hazırlanıyor diyor. Ama bir türlü indirme başlamıyor. Farklı oyunlarda da denedim. Sorun aynı acaba sizde de var mı bu sorun? Veya çözüm öneriniz var mıdır?

Geri
Yukarı