Fotoğraf makinesinin aynası düştü

codhsyn

Decapat
Az önce diyafram öncelikli modda çekim yaparken makinemin içinden tıkır tıkır seslerin geldiğini fark ettim. İlk başta objektifte bir hata olduğunu düşündüm. Daha sonra objektifi çıkardığımda, aynanın çıktığını gördüm. Shutter çalışıyor fakat ayna mekanizmadan ayrılmış. Ne yapacağımı bilmiyorum, acemiyim. Kendim tamir edebilir miyim, ne yapmalıyım?

Az önce diyafram öncelikli modda çekim yaparken makinemin içinden tıkır tıkır seslerin geldiğini fark ettim. İlk başta objektifte bir hata olduğunu düşündüm. Daha sonra objektifi çıkardığımda, aynanın çıktığını gördüm. Shutter çalışıyor fakat ayna mekanizmadan ayrılmış. Ne yapacağımı bilmiyorum, acemiyim. Kendim tamir edebilir miyim, ne yapmalıyım?

Bence hiç içini kurcalamadan hemen servise götür çünkü kameranın kalp noktalarından biridir

Dostum eğer acemi isen hiç bu işe girişme derim. Çünkü shutter mekanizmasına veya sensöre zarar verebilirsin. İkinci el mi almıştın nasıl düşer ayna anlam veremedim.
Mutlaka teknik servise götür, garantisi varsa yeni makine talep et.

Bence hiç içini kurcalamadan hemen servise götür çünkü kameranın kalp noktalarından biridir.

Teşekkür ederim sanırım öyle yapacağım.
Bence kendiniz tamir etmeye çalışmayın bir uzmana götürün onlar çok hassas parçalardır.
evet bende bunda karar kıldım
Dostum eğer acemi isen hiç bu işe girişme derim. Çünkü shutter mekanizmasına veya sensöre zarar verebilirsin. İkinci el mi almıştın nasıl düşer ayna anlam veremedim.
Mutlaka teknik servise götür, garantisi varsa yeni makine talep et.

Cevabınız için teşekkür ederim servise göndereceğim.
Zor değil ama elin yatkın değilse sensöre zarar verebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izledim zor görünmüyor ama ben yine de servisine göndereyim cevabınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı