Fotoğraf ve kısa film çekimleri 7.500 TL kamera önerisi

rinXer7

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese.

Öncelikle bunu belirtmek isterim ki fotoğrafçılık veya film çekimi hakkında hiçbir tecrübem bulunmamakta. Daha önce hiç çekim yapmadım. Fotoğraf veya video kameraları hakkında da hiçbir bilgim bulunmamakta.

Asıl konuya gelirsek de ben hayalimdeki, kafamdaki şeyleri yapabilmek için tecrübe ve deneyim kazanmak adına kamera önerisi istiyorum sizlerden.
Kamera için olan bütçem 6500-7000 TL kadar diyebilirim.

Kısa film çekmek gibi düşüncelerim var. Aynı zamanda fotoğraflar da çekmek istiyorum. İkisinin de kötü gözükmesini istemiyorum. Tabii mümkünse böyle bir şey.

Amazon Türkiye'de bulduğum bir kamera var. Vlog kamerası diye geçiyor ancak YouTube'da video testlerine, cinematic video testlerine ve Google'da da fotoğraf çekimlerine araştırdım ve harika gözüküyor. Tam isteğimi karşılayacak gibi duruyor.
Ancak bilgim olmadan emin olmak istemedim. Bilgisi olan sizlerden fikir alıp satın almayı düşünüyorum. Günümüz şartlarında ucuz bir makine değil sonuçta.

Bahsettiğim kamera: Sony Vlog Kamerası ZV-1: Amazon.com.tr

Herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir kameraya benziyor ama kısıtlı. Vlog kamerası dediklerine de bakmayın, bu kamerayı kullanan ortalama bir vlogger'ın, fotoğraf için ayrı bir DSLR ya da aynasız kamerası bulunur.

Video çekecekseniz güzel olabilir. İleride mikrofon, gimball tarzı aksesuarlar da alırsınız. Fotoğraf için bir noktadan sonra tatmin etmeyebilir ama.

2017'de, ben setimi yenilediğimde, 7500 TL'ye Sony A6300 + Gimball + kaliteli bir lens ve uygun bir mikrofon alınıyordu. Gimball ve mikrofonu çıkartınca, A6500 hatta lenten de kısınca A7II bile alabiliyordunuz.

Fiyatların bu noktaya gelmesi beni üzüyor.

Güzel bir kameraya benziyor ama kısıtlı. Vlog kamerası dediklerine de bakmayın, bu kamerayı kullanan ortalama bir vlogger'ın, fotoğraf için ayrı bir DSLR ya da aynasız kamerası bulunur.

Video çekecekseniz güzel olabilir. İleride mikrofon, gimball tarzı aksesuarlar da alırsınız. Fotoğraf için bir noktadan sonra tatmin etmeyebilir ama.

2017'de, ben setimi yenilediğimde, 7500 TL'ye Sony A6300 + Gimball + kaliteli bir lens ve uygun bir mikrofon alınıyordu. Gimball ve mikrofonu çıkartınca, A6500 hatta lenten de kısınca A7II bile alabiliyordunuz.

Fiyatların bu noktaya gelmesi beni üzüyor.
Peki ne gibi durumlarda kısıtlı olur bu kamera? Video için ayrı fotoğraf için ayrı yazarsanız çok sevinirim. Dediğim gibi yüksek bir fiyat olduğu için emin olmak istiyorum almadan önce.

Peki ne gibi durumlarda kısıtlı olur bu kamera? Video için ayrı fotoğraf için ayrı yazarsanız çok sevinirim. Dediğim gibi yüksek bir fiyat olduğu için emin olmak istiyorum almadan önce.

Kamera çok güzel bir kamera öncelikle. Sony, zaten aynasız kameralarda başarılı ve deneyimli bir marka. ZV-1 de bu alanda çıkmış güzel bir ürün.

Kısıtlamalar, basitçe konuşacak olursam:
  • Pil
  • Filtre takılamaması
  • Lensin değiştirilememesi
  • Gece performansı
şeklinde olurdu.

Kamera çok güzel bir kamera öncelikle. Sony, zaten aynasız kameralarda başarılı ve deneyimli bir marka. ZV-1 de bu alanda çıkmış güzel bir ürün.

• Pil
  • Filtre takılamaması
  • Gece performansı
şeklinde olurdu.
Peki sence benim isteklerim karşısında eksik kalır mı?

• Pil
  • Filtre takılamaması
  • Gece performansı
şeklinde olurdu.
Video çekimini ve fotoğraf çekimini beğendiğim bir kamera daha buldum. 2 ürün olarak satılıyor. Nedenini bilgim olmadığı için bilmiyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B01B5UZ4NG/?coliid=I21P59O2O2279S&colid=1S4GT237S4869
https://www.amazon.com.tr/dp/B01KNHUUOK/?coliid=I1JNSWTEJAQECM&colid=1S4GT237S4869

Son düzenleme:
Peki sence benim isteklerim karşısında eksik kalır mı?

Video çekimini ve fotoğraf çekimini beğendiğim bir kamera daha buldum. 2 ürün olarak satılıyor. Nedenini bilgim olmadığı için bilmiyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B01B5UZ4NG/?coliid=I21P59O2O2279S&colid=1S4GT237S4869
https://www.amazon.com.tr/dp/B01KNHUUOK/?coliid=I1JNSWTEJAQECM&colid=1S4GT237S4869
Video çekimi için Nikon u tavsiye etmem çünkü oto focus teknolojisi ve performansı çok kötü. Sony ve Canon videoda oldukça iyi. Değiştirilebilir lensli bir makine alırsan senin için geleceğe dönük daha iyi bir yatırım olur. Çünkü kullanmaya başlayıp belli bir alanda yoğunlaştığında lens değiştirip farklı cinematic görüntüler almak isteyeceksin.

Video çekimi için Nikon u tavsiye etmem çünkü oto focus teknolojisi ve performansı çok kötü. Sony ve Canon videoda oldukça iyi. Değiştirilebilir lensli bir makine alırsan senin için geleceğe dönük daha iyi bir yatırım olur. Çünkü kullanmaya başlayıp belli bir alanda yoğunlaştığında lens değiştirip farklı cinematic görüntüler almak isteyeceksin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bahsettiğim üzere hem iyi fotoğraf hem de iyi video çeken bir kamera istiyorum. Önerebileceğiniz bir kamera var mıdır? Dediğiniz gibi ilerde lens de alabilirim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki bahsettiğim üzere hem iyi fotoğraf hem de iyi video çeken bir kamera istiyorum. Önerebileceğiniz bir kamera var mıdır? Dediğiniz gibi ilerde lens de alabilirim.
Rica ederim. Sana tavsiye edebileceğim Canon tarafında 3 makine var.
Birincisi Canon 250D hafiftir küçüktür aynı zamanda batarya performansı çok yüksek. Full şarjda 1200 1500 foto arasında çekim yapabiliyor. Lens yelpazeside geniş. Ayrıca mikrofon girişi de olaması lazım. Döner ekranıda var. Oto fokusuda güncel teknoloji.
İkincisi Canon M50 küçüktür daha hafiftir ama aynasız olduğu için biraz pil canavarı tek şarjda 400 e yakın fotoğraf çekiyor ve lens seçenekleri biraz dar. Ama taşıması enn kolay makinelerdendir. Döner ekran ve mikrofon girişi mevcut.
Daha oturaklı ağır bir şey istiyorsan 77D ve 80D ye bakabilirsin. Bu iki makine 250D nin abisi gibidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı