Fotoğrafçılığa başlamak için Sony A200 alınır mı?

Atoshi

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğraf çekmeyi seviyorum ve telefonum bunun için yetersiz. İlk defa kamera aldığım için fazla yüksek masraf etmek istemiyorum. Yeni tablet aldığım için ekonomik durumum buna müsait değil zaten. Sizce ikinci el temiz bir Sony A200 alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende fotoğrafçılığa başlamayı çok istiyorum ve baya araştırdım. En son Canon 600D'nin mantıklı olduğuna karar verdim ancak bütçenizi baya zorlayacak sanırım. 3500 civarından başlıyor fiyatları ve Tamron marka lens ile öneriliyor genelde. Lenste 2000 civarıydı en son :( Daha uygun bir makine önerir umarım biri.

Hocam bende fotoğrafçılığa başlamayı çok istiyorum ve bayağı araştırdım. En son Canon 600D'nin mantıklı olduğuna karar verdim ancak bütçenizi bayağı zorlayacak sanırım. 3500 civarından başlıyor fiyatları ve Tamron marka lens ile öneriliyor genelde. Lenste 2000 civarıydı en son :( Daha uygun bir makine önerir umarım biri.

Hocam evet bana da her tanıdığım Canon 600D önerdi ama o makineyi alıp sıkılırsam kenara atmak istemiyorum. O yüzden başka kameralara bakıyorum. Bakalım belki fotoğrafçı bir arkadaş önerebilir.

Arkadaşlar tavsiyem fujifilm veya Nikon modellere yönelmeniz olur. Sensör kalitesi olarak daha başarılılar. Sony DSLR piyasası ölü bile değil resmen yok gibi bir şey. Ama temi güzel bir makineyi ucuza alıp uzun süre kullanırım derseniz belki ama geri satmanız aşırı zor olur.

Hocam evet bana da her tanıdığım Canon 600D önerdi ama o makineyi alıp sıkılırsam kenara atmak istemiyorum. O yüzden başka kameralara bakıyorum. Bakalım belki fotoğrafçı bir arkadaş önerebilir.
Hocam yönlendirip ekonomik olarak sizi zora sokmak istemem ama sıkılırsanız ikinci elde satabilirsiniz. Ben baya bir süredir bu kameranın piyasasını takip ediyorum uygun fiyatlı bir şey bulmak için :D Aldığınız fiyattan en kötü satarsınız bu gidişle. Sürekli artıyor piyasa.

Arkadaşlar tavsiyem fujifilm veya Nikon modellere yönelmeniz olur. Sensör kalitesi olarak daha başarılılar. Sony DSLR piyasası ölü bile değil resmen yok gibi bir şey. Ama temi güzel bir makineyi ucuza alıp uzun süre kullanırım derseniz belki ama geri satmanız aşırı zor olur.
Hocam modelde önerseniz keşke. Fujifilm veya Nikon diyorsunuz ama bir derya deniz milyon tane makine ver :D

Hocam yönlendirip ekonomik olarak sizi zora sokmak istemem ama sıkılırsanız ikinci elde satabilirsiniz. Ben bayağı bir süredir bu kameranın piyasasını takip ediyorum uygun fiyatlı bir şey bulmak için :D aldığınız fiyattan en kötü satarsınız bu gidişle. Sürekli artıyor piyasa.

Hocam modelde önerseniz keşke. Fujifilm veya Nikon diyorsunuz ama bir derya deniz milyon tane makine ver :D

Bütçenize göre değişir. Nikon olarak D5100-D5200-D7000 öneririm. Fuji olarak da X-T100-X-t1-Xe-2 olabilir düşük bütçeli.

2000 lira verip uzun süre kullanırsam acemiliğimi o kamera ile atarsam geri satmam evde durur daha üst modele geçerim onda problem yok. O yüzden Sony A200'e yöneldim. 1500-2000 lira veya daha uygun bir dslr öneriniz varsa onlara bakmak isterim.

2000 lira verip uzun süre kullanırsam acemiliğimi o kamera ile atarsam geri satmam evde durur daha üst modele geçerim onda problem yok. O yüzden Sony A200'e yöneldim. 1500-2000 lira veya daha uygun bir DSLR öneriniz varsa onlara bakmak isterim.

Şimdi baktım ve sizin bütçenize Nikon D5100 geliyor. Nikon D5100 modelini tavsiye ederim. Çok güzel fotoğraflar çıkartıyor. Ben kız arkadaşıma aldırdım ve kendim de 2 ay kullandım ve çok beğendim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim size hocam. Lens olarak 18-55mm başlangıçta işinizi fazlaca görür.

Geri
Yukarı