Fotoğrafları Camera Raw’da İşleme

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.821
Çözümler
833
Beğeniler
95.083
Yer
İstanbul
Bazı ayarları sıklıkla kullanıyorsanız ve bunları önayarlar olarak kaydettiyseniz, Camera Raw verilerini Bridge’de de kullanabilirsiniz. Bu sayede Camera Raw’ı açmadan Raw uzantılı dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

1. Fotoğrafı Bridge’de düzenleme

Bridge’i açın ve düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Sağ fare tuşu ile fotoğrafa tıklayın ve açılır menüden “Develop Settings” üzerinden “Camera Raw Defaults” ya da “Previous Convertion” dizinini izleyin.Kısa süreli işlem: Kaydettiğiniz gelişmiş önayarları kullanarak RAW fotoğrafınızı doğrudan Bridge üzerinde düzenleyin.

2. Fotoğraf ayarlarını aktarma

Kaynak fotoğrafınızı işaretleyin ve yine”Devolop Setting” üzerinden “Copy Settings” seçeneğine tıklayın. Ayarları uygulamak istediğiniz diğer fotoğrafın üzerine gelin ve “Devolop Settings” üzerinden “Paste Settings” seçeneğini tıklayarak kopyaladığınız ayarları fotoğrafta uygulayın.

Pratik İpucu

Bridge için Önayarlar oluşturma

Bir fotoğrafta dilediğiniz ayarlarla çalışın ve son olarak Camera Raw’daki ayarlarınızı kaydedin. Bunun için Camera Raw’da sağ tarafta yer alan panelin sağ üstünde yer alan aşağı ok simgesine tıklayın ve açılır pencereden “Save Settings” seçeneğini seçin.

 
Yukarı