Fotoğraftaki alana klima takılabilir mi?

polar star

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba. Yatak odasına 7000 BTU'luk bir klima alacağım ya da 9'luk ama evimin fiziki yapısı biraz karışık ve tuhaf ben kafamda biraz nereye koyulacağımı fotoğraflarda çizdim ama böyle takılabilir mi benim kafamda oturttuğum montajın kötü olduğunu söylüyorlar sizlerin de fikirlerini bekliyorum. Fotoğrafları koyuyorum.
( Balkondaki sabit cam çıkarılacak dış ünite oraya konacak )

Dosya Ekleri

• 3347DDD5-A3ED-4CA4-A8E7-FFE5D0E375A0.jpeg
    3347DDD5-A3ED-4CA4-A8E7-FFE5D0E375A0.jpeg
    48,2 KB · Görüntüleme: 134
  • 77F19E0E-83A1-4D83-B322-E25A466D1753.jpeg
    77F19E0E-83A1-4D83-B322-E25A466D1753.jpeg
    75,6 KB · Görüntüleme: 129
  • 2B1D14FD-4D47-4F7C-B402-206C6DF6C60A.jpeg
    2B1D14FD-4D47-4F7C-B402-206C6DF6C60A.jpeg
    129,9 KB · Görüntüleme: 124
  • BB8D0E14-C0BA-4728-A812-1ABA73AF3419.jpeg
    BB8D0E14-C0BA-4728-A812-1ABA73AF3419.jpeg
    152,6 KB · Görüntüleme: 131
Kafanın üstünden karşıya doğru esecek klima, üfleme yönünü yanlışlıkla kafanda unutmadığın sürece sorun yok iç yapıda.

Balkondaki dolabı 5cm gerçi çekip arkasından klima ve ana ünitenin bağlantılarını yapabilir/yaptırabilirsen daha iyi olur. Ne kadar uzun klima borusu, o kadar fazla randıman kaybı.

Hocam takılır ama klima dış ünitesi nereye gelecek o dolabı oradan alın dış ünite oraya gelsin. Hem ekibe kolaylık olur derseniz evin dışında dursun gelen ekip sizden ek boru ücreti isteyebilir sakın kaynak yaptırmayın yasak bu bi kere ve ilerde patlama yapar. Uzun boru isteyin gelip keşif yapılsın. 50Tl idi bir keşif yani. Ama başka seçeneklerde var oda da bence.

O boru çok uzun. Borular çok kalın olduğu için toplamda, çok kötü durur. Gizlemek için plastik büyük kanallardan almak lazım. Uzunluk performansı ne kadar düşürür bilemem. İçerdeki yerini ise dışarda konulacak yere göre ayarlamak en doğrusu. Ama yatak odalarında falan kesinlikle yataktan uzakta olmalı. Hiçbir türlü yatağa doğru hava akımı yapmamalı.

O boru çok uzun. Borular çok kalın olduğu için toplamda, çok kötü durur. Gizlemek için plastik büyük kanallardan almak lazım. Uzunluk performansı ne kadar düşürür bilemem. İçerdeki yerini ise dışarda konulacak yere göre ayarlamak en doğrusu. Ama yatak odalarında falan kesinlikle yataktan uzakta olmalı. Hiçbir türlü yatağa doğru hava akımı yapmamalı.
Performans açısından 15 20 metreye kadar performans etkilemez diye duymuştum

Hocam takılır ama klima dış ünitesi nereye gelecek o dolabı oradan alın dış ünite oraya gelsin. Hem ekibe kolaylık olur derseniz evin dışında dursun gelen ekip sizden ek boru ücreti isteyebilir sakın kaynak yaptırmayın yasak bu bi kere ve ilerde patlama yapar. Uzun boru isteyin gelip keşif yapılsın. 50Tl idi bir keşif yani. Ama başka seçeneklerde var oda da bence.
Dış ünite sabit cam sökülecek dış tarafa konacak

Kafanın üstünden karşıya doğru esecek klima, üfleme yönünü yanlışlıkla kafanda unutmadığın sürece sorun yok iç yapıda.

Balkondaki dolabı 5cm gerçi çekip arkasından klima ve ana ünitenin bağlantılarını yapabilir/yaptırabilirsen daha iyi olur. Ne kadar uzun klima borusu, o kadar fazla randıman kaybı.
O önemli değil

Hocam takılır ama klima dış ünitesi nereye gelecek o dolabı oradan alın dış ünite oraya gelsin. Hem ekibe kolaylık olur derseniz evin dışında dursun gelen ekip sizden ek boru ücreti isteyebilir sakın kaynak yaptırmayın yasak bu bir kere ve ileride patlama yapar. Uzun boru isteyin gelip keşif yapılsın. 50TL idi bir keşif yani. Ama başka seçeneklerde var oda da bence.

Keşifte de söyle bir şey yaşamıştı benim tanıdığım klima alınmadan keşif yaptırmıştı buraya takılmaz deyip gitmişlerdi bende di şimdi öyle bir düşünce var

Boru firma 5M karşılıyor çoğunlukla. Parası çok olur hocam performans etkisi olmaz. Yine odayı tam görerek size daha iyi yanıt verebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı