Fotoğraftaki Türk Telekom kutusu nedir?

arda666

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar;
Araştırdım fakat bu kutunun benzerini bulamadım, internet üzerinde de yoktu. Bu kutunun ne olduğu hakkında fikri olan var mı? Ben evde değilken takılmış.

1637008063894.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber kutu koymuşlar. Dışarıdan gelen turuncu kablo oraya gelecek. Birkaç şey yapacaklar kutuda sonra eve sarı veya beyaz fiber kablo çekilcek.

10 Gbps kadar rahat alırsın. Ama bireysel olarak en fazla 1 Gbps verirler. Şu an 1 Gbps paket yok fakat yakında gelecek.

Hocam bu OFDK. Açılımı optik fiber dağıtım kutusu. Yani FTTH dediğimiz eve kadar fiber altyapınız hayırlı uğurlu olsun.
Yukarıdaki hocalarım da belirtmiş zaten.
Kutunun bağlantısı yapılmış. Alt tarafta gördüğümüz siyah kablo fiber kablodur. Bazen kalın turuncu kablo çekiliyor bazen de böyle tek kıllık ince kablo çekiliyor. Bunun önemi yok, zaten kutunun içerisinde PLC dediğimiz cam prizma ile daire sayısı kadar çoğaltılır.
Kutunun alt kısmında sağdaki delikten OBK dediğimiz daire içi kıl fiber optik kablo girecek. Bu OBK'lar ana hattan gelen kablo ile füzyonlanacak ve kaset dediğimiz kablo kanallarına yerleştirilecek. Böylelikle fiber altyapıda hizmet almış olacaksınız.
Altyapı sorgulaması yapın, birkaç gün içinde sisteme düşecektir.

Geri
Yukarı