Foxconn A6VMX ve Athlon 7750 sisteme parça takviyesi

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim bilgisayarım aşagıda verdiğim özelliklere sahip ve bazı oyunlarda kasmalar oluyor. HDD alıp içine gerekli programları atıp bilgisyarda sadece oyun oynamayı planlıyorum. Peki soruma gelirsek arkadaşlar sizce daha iyi verim alabilmem için bilgisayarımın hangi Parçalarını değiştirmeliyim ?
FFFE6A2D5CA64A37AC95E09524F2170F.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı uyumsuzluğu olur mu acaba bilgisayara göre ? İsterseniz bilgisayarım'ın içini çekip atabilirim. Şu anlık fazla bütçem yok anca RAM alabilirim o da 2x2GB. Sonralarda ekran kartı almayı planlıyorum uyumsuzluk olabilir mi acaba ?

Bence uygun fiyattan ikinci el RAM bulabilirsen al, daha sonra uyumlu ve yeni bir ekran kartı al, daha sonra eline para geçince o sistemi değiştir bence. Düşük bütçeli arkadaşlarımızın kurtarıcısı olan FX4100-ASUS M5A97-HD6750/6770/6850/7750/7770-4 GB Ram 4'lüsünden oluşan bir sistem kurman en mantıklısı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok karmaşıktı valla bişey anlamadım ama dediğin marka anakart'lar biraz pahalı yani bana uygun olan şu anlık RAM gibi. Çünkü anakart alsam takmayı beceremem. Bizim derste hoca söylemişti anakart'ın kasaya değmemesi gerekiyomuş belirli bi mesafe olması gerekiyomuş deyerse yakabilirmişiz galiba.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı