Foxconn A6VMX ve Athlon 7750 sisteme parça takviyesi

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar benim bilgisayarım aşagıda verdiğim özelliklere sahip ve bazı oyunlarda kasmalar oluyor. HDD alıp içine gerekli programları atıp bilgisyarda sadece oyun oynamayı planlıyorum. Peki soruma gelirsek arkadaşlar sizce daha iyi verim alabilmem için bilgisayarımın hangi Parçalarını değiştirmeliyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:

KS
A

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Ekran kartı uyumsuzluğu olur mu acaba bilgisayara göre ? İsterseniz bilgisayarım'ın içini çekip atabilirim. Şu anlık fazla bütçem yok anca RAM alabilirim o da 2x2GB. Sonralarda ekran kartı almayı planlıyorum uyumsuzluk olabilir mi acaba ?

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Bence uygun fiyattan ikinci el RAM bulabilirsen al, daha sonra uyumlu ve yeni bir ekran kartı al, daha sonra eline para geçince o sistemi değiştir bence. Düşük bütçeli arkadaşlarımızın kurtarıcısı olan FX4100-ASUS M5A97-HD6750/6770/6850/7750/7770-4 GB Ram 4'lüsünden oluşan bir sistem kurman en mantıklısı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
A

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Çok karmaşıktı valla bişey anlamadım ama dediğin marka anakart'lar biraz pahalı yani bana uygun olan şu anlık RAM gibi. Çünkü anakart alsam takmayı beceremem. Bizim derste hoca söylemişti anakart'ın kasaya değmemesi gerekiyomuş belirli bi mesafe olması gerekiyomuş deyerse yakabilirmişiz galiba.

KS
A

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
İşte o konuda yardım gerekebilir. Donanım konusunu pek bilmem :( yanlış bişey yaparım diye korkuyorum. Yanlış takarsak hapı yuttuk demektir :D

KS
A

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Uyumsuzluk söz konusu olabiliyor mu? Mesela benimkisi Foxconn. Başka bi anakart aldıgım zaman büyük ya da küçük olma ihtimali var mı ?

Yeni konular

Yukarı