FOXCONN G31MV anakartlı sistemi güncelleme

Aatamannn

Hectopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
İyi günler öncelikle. Bu forumu Recep Baltaş'ın YouTube'dan izlediğim videosu sayesinde buldum ve üye oldum..

Benim 4 yıl önce toplama aldığım masaüstü bilgisayarın bilgilerini yazıcam az çok. Bu sisteme ufak tefek değişimler yaparak 3 4 sene idare ettirir hale getirebilir miyiz yoksa bu sistemi boşver, paran olursa ilerde yeni bir sistem mi topla dersin?

• FOXCONN G31MV G31 DDR2 S+V+L PCIX 775P
  • INTEL E2180 DUAL CORE 2,0GHZ 800MHZ 1MB 775P
  • KINSTON 1GB 667MHZ DDR2PC5300 (2ADET)
  • AXLE 9400GT (128 BİT) 512MB GDDR2 HDTV PCI
  • SAMSUNG 320GB 16MB SATA2 7200RPM
  • EVEREST 704SK 250W

• SAMSUNG ODD DVD+RW 20X SATA SİYAH SH-S203 BEBE
  • 19'' SAMSUNG 943NWX LCD

Vakti zamanında böyle bişe toplattık ama ben hiç anlamıyordum o zaman :) Şimdi de yavaş yavaş işte :) Bana göre ilk olarak işlemci, sonra ekran kartı değiştirsem diyorum ama dediğim gibi maddi durumlardan dolayı önce biri, sonra birini alabilirim..

Oynadığım oyun türlerid e Euro Truck Sim 2, Black Ops 2 , Far Cry 3.... bunları oymak istiyorum. Far Cry 2 ve Call of Duty 7'ye kadar oynattı bu sistem. Artık söz sizde, şimdiden yüreğine ağzına sağlık kardeşim..

Büçen ne kadar ? Bütçeni belirtisen öneri yapabiliriz.

İşlemci ve ekran kartı için toplamda 500 civarı ama dediğim gibi ayrı ayrı alıcam. Ama siz bu kısmı boşverin. Dediğim gibi 500 lira gibi bir limit söz konusu. Teşekkürler ama bu limit ekran kartı ve işlemci için..

Öncelikle bu sisteme ne yapılacaksa yapılsın, güç kaynağı bunu kaldırmayacaktır. 250 Watt, hele hele Everest marka bir güç kaynağı ile her şey tehlikeye atılır.

İlk iş olarak bir güç kaynağı alınmalı: 80 TL

Sonrasında anakartın yonga seti G31 ve anakartta DDR2 bellekler var. Bu yüzden takılan üst seviye bileşenler darboğaz yapacaktır. RAM miktarı da 1 GB. Bunu 4 GB yapmak gerke ama DDR2 RAM'e para vermek ölü yatırım...

Bence bu kasaya kesinlikle yatırım yapılmamalı ve alınacaksa yenisi alınmalı... İlla da bişeyler yapayım dersen şöyle yap:

4 GB DDR2 yap bellekleri
400 Watt 80+ PSU al: XILENCE XP400 400W 120mm Fan PSU Redwing R3 | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor
Ekran kartını da HD 6750 yap: VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD6750 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Toplamda 300 TL masrafın olacak...

Öncelikle bu sisteme ne yapılacaksa yapılsın, güç kaynağı bunu kaldırmayacaktır. 250 Watt, hele hele Everest marka bir güç kaynağı ile her şey tehlikeye atılır.

İlk iş olarak bir güç kaynağı alınmalı: 80 TL

Sonrasında anakartın yonga seti G31 ve anakartta DDR2 bellekler var. Bu yüzden takılan üst seviye bileşenler darboğaz yapacaktır. RAM miktarı da 1 GB. Bunu 4 GB yapmak gerke ama DDR2 RAM'e para vermek ölü yatırım...

Bence bu kasaya kesinlikle yatırım yapılmamalı ve alınacaksa yenisi alınmalı... İlla da bişeyler yapayım dersen şöyle yap:

4 GB DDR2 yap bellekleri
400 Watt 80+ PSU al: XILENCE XP400 400W 120mm Fan PSU Redwing R3 | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor
Ekran kartını da HD 6750 yap: VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD6750 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Toplamda 300 TL masrafın olacak...
İşlemci olarak ne almam lazım ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı