Foxconn G31MVK E5450 destekliyor mu?

Biraz daha bakındım ama bir site hariç diğerlerinde Quad Core desteği göremedim. Bir site hariç dediğimde de sanırım genel olarak G31'in özelliklerinden bahsediyorlar. En iyi E8600 gibi görünüyor. Bütçeniz kısıtlı ise hem RAM bakımından 4 GB kısıtlamasını aşmak istiyorsanız hem de Quad Core işlemci istiyorsanız hem de OC destekli anakart istiyorsanız elimde satmak istediğim birkaç parça var, konu da açtım onun için oradan bakabilirsiniz.

Şu an E8400 kullanıyorum. Normalde Quad desteği dediğiniz gibi yok fakat Xeon işlemcilerde modlama ile falan yapılıyor deniyor.
TDP değeri uyarıları alan kişiler varmış bu uyarıya göz önüne alarak Xeon L5420 işlemci sanırım uygun olacaktır çünkü 50W işlemci.

Şu an E8400 kullanıyorum. Normalde Quad desteği dediğiniz gibi yok fakat Xeon işlemcilerde modlama ile falan yapılıyor deniyor.

O konuda bir şey söyleyemem fakat E8400'e OC yapmayı da deneyebilirsiniz, sıcaklıklar müsaitse.

Foxconn G31-MVK anakarta takılabilecek en iyi CPU nedir? bu konuda Core 2 Quad Q9550s işlemci önerilmiş destekliyor olabilir mi?

O konuyu okudum fakat o işlemci pahalı maalesef bütçem yetmez.

O konuda bir şey söyleyemem fakat E8400'e OC yapmayı da deneyebilirsiniz, sıcaklıklar müsaitse.

Şu an bile overclock ile kullanıyorum fakat bazen yetmiyor o yüzden yükseltmeyi düşündüm.
Ayrıca internetten baktığım kaynaklara göre BIOS güncellemesi ile TDP sorunu aşılıyormuş sanırım.

Hiçbir yerde doğru dürüst Quad desteği göremedim, sakıncalı bir durum.
Evet. Foxconn sitesini kapattı üstelik.
O konuyu okudum fakat o işlemci pahalı maalesef bütçem yetmez.

Şu an bile overclock ile kullanıyorum fakat bazen yetmiyor o yüzden yükseltmeyi düşündüm.
Ayrıca internetten baktığım kaynaklara göre BIOS güncellemesi ile TDP sorunu aşılıyormuş sanırım.
Belirttiğim konuda xeon L serisi önerisi yapilmiş 50 w tdp bir işlemci ama e5450 kadar performans vermez

Biliyorum, BIOS güncelleme uygulamasını bile internetten bulmam gerekti. Sanırım L5420 alacağım ya da şu işlemciyi kullanan birini bulacağım bir şekilde.

Geri
Yukarı