Foxconn G41 mxe anakarta Intel Xeon X5460 nasıl takılır?

D3XT3R

Femtopat
Merhaba sevgili Technopat, benim Foxconn G41 mxe anakartım var ve işlemci olarak ben şu an Intel Pentium E6700 kullanıyorum. Ben işlemci değiştirmek istiyorum, işlemci olarak da Intel Xeon X5460 almak istiyorum. Ben biraz araştırma yaptım ve LGA 775 için Xeon X5460 var, ama işlemciyi takarken ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modlanmış BIOS indirip BIOS güncellemen gerekir modlu alınca tak çalıştır oluyor eğer X5460 alacaksanız iyi bir soğutmanız olması gerek overclock yapılacaksa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun videosu.

Hocam bu tip işlemciler genelde modlu satılır. Üzerine bir sticker takılarak 775 pin anakarta uyumlu hale getiriyorlar. Bir de modlu BIOS kurulması gerekir. Mevcut işlemciniz ile bu güncellemeyi yapmanızı tavsiye ederim.

Hocam bu tip işlemciler genelde modlu satılır. Üzerine bir sticker takılarak 775 pin anakarta uyumlu hale getiriyorlar. Bir de modlu BIOS kurulması gerekir. Mevcut işlemciniz ile bu güncellemeyi yapmanızı tavsiye ederim.

Sticker ile bitmiyor çentikte açılması gerekiyor hazır modlanmış biçimde satışı var işlemcinin zaten anacak ben E5450 alın derim daha az güç tüketiyor ve buna göre biraz daha serin çalışıyor. Stok soğutucu ile OC yapmaya kalkışmayın.

Geri
Yukarı