Foxconn G41MXE 6 GB RAM, 2 GB Kullanılabilir

Ali Genç

Decapat
Ben yeni bir 4 GB RAM aldım. İlkte bilgisayarım açılmadı RAM'lerin yerini değiştirdim falan yine açılmadı. Sonra BIOS güncellendiğim zaman açıldı. Ve CPU-Z ile Speccy programlarında 6 GB (2+4) olarak gözüküyor. Ama sorunum burada başlıyor bilgisayarımın sistem özelliklerinde hala RAM 2 GB olarak gözüküyor. RAM'lerin yerini tekrar değiştirdiğimde yine PC açılmıyor tek taktığımda da açılmıyor. Anca BIOS'u güncellerken takılı hali nasıl ise öyle takılı olduğu zaman açılıyor başka türlü yok. Benim sorunum ne olabilir? İşletim sistemini yükselttim Windows 10 Pro 64 bit yaptım. Görev yöneticisinden baktığımda da 2 GB olarak gözüküyor. Anakartım FOXCONN G41 MXE.

Bilgisayarınızın diğer teknik detaylarını (özellikle de bu konu için işlemci) yazarsanız yardımcı olma şansımız artar.

Foxconn anakartınızın orijinal olup olmadığından emin misiniz? Foxconn anakartların çakmaları mevcut çünkü. Çakma anakartlarda problem çıkabiliyor.

Bilgisayarınızın diğer teknik detaylarını (özellikle de bu konu için işlemci) yazarsanız yardımcı olma şansımız artar.

Foxconn anakartınızın orijinal olup olmadığından emin misiniz? Foxconn anakartların çakmaları mevcut çünkü. Çakma anakartlarda problem çıkabiliyor.

Anakartım orijinal. İşlemcim İntel E6500. Ekran Kartı Asus R7 240 2 GB. PSU 300 Watt.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı