Foxconn G41MXE-K BIOS Güncelleme

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Foxconn G41MX-K anakartın BIOS'unu güncellemek için ilk olarak Boot edilebilir bir USB bellek hazırlıyoruz. Bunun için buradaki rehberimizden yaralanabilirsiniz:

USB Bellek Bootable Yapma Rehberi

USB belleği hazırladıktan sonra Foxconn'un sitesinden güncel BIOS sürümü indirilmelidir:
Diğer anakartlar için: Foxconn PRODUCT : Motherboards

Foxconn 2019 başında destek sitesini kapattı.

İnen dosyayı klasöre çıkartınca içinden üç dosya çıkacaktır:

Kod:
964F1P10.ROM
AFUDOS.EXE
flash.bat

Bu üç dosyayı USB belleğe atın. Şimdi USB belleği bilgisayara takın ve bilgisayarı USB'den boot edin. Bunun için Boot menüsüne girebilirsiniz ya da BIOS'tan First Boot Device'ı bu işlem için USB yapabilirsiniz.

USB'den boot edince DOS işletim sistemi sizi karşılayacaktır. Burada şu komutu girin:

Kod:
flash

Güncelleme başlayacaktır. Güncelleme bitince bilgisayarı güç düğmesi ile kapatabilirsiniz. Bilgisayar açıldığında BIOS güncellenmiş olacaktır.

Son düzenleme:
Anakartın farklı sanırım. Anakartının bu olduğundan emin misin ? AIDA64 ile bir kontrol et.

İlginçtir ki Foxconn'un sitesinde anakartınızla ilgili bir bilgi yok. Yukarıdaki BIOS'un olması gerekiyor.

Evet yok :(, neden olmuyor o da tartışılır saçmalık yahu, yanlış aşama mı yaptım anlamadım. İlk yazılanı yaptım sonra dosyaları attım USB'ye sonra bilgisayarı baştan başlatıp USB'den açtım yanlış mı ?

Flash.bat dosyasına sağ tıklayıp düzenle deyin. Şöyle bir komut çıkacak:

Kod:
afudos 964F1P10.ROM /p /b /c

Bu komutun en sonunda /x ekleyin ve böyle olsun:

Kod:
afudos 964F1P10.ROM /p /b /c /x

Kaydedin ve DOS'tan Flash komutunu verin...

Burak Alkan dostum Yükledim ve böyle dedi doğrumu ? Zaten PC başlayınca ekran görüntüsüde değişti Foxconn felan yazıyor. Eğer olduysa BIOS'ta ne gibi değişikler önerirsin. Bir şey yapmam gerekir mi :)

lyghu.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı