Foxconn G41MXE Sistem Bluescreen Sorunları

YılmazBey

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci : Intel Pentium E6500 2.93ghz
Ekran kartı : Nvidia GTX 630 2 GB
Foxconn G41MXE Anakarta sahibim.

Anakartımda 1333 MHz 2 GB RAM bulunmaktadır. Kendi aldığım 2 GB 1333 MHz Hi-Level markalı RAM'i ilave ettiğimde anormal şekilde mavi ekran hataları alıyordum.

Daha sonra;
[Çözüldü] Foxconn G41MXE-K 1600Mhz DDR3 RAM Desteği
Linkteki bilgiye ulaştım. Dediğini uyguladım ve BIOS'u güncelledim RAM'i taktım ve biraz normale döndü. 64 bit format attıktan sonra 360 Security ve Comodo Firewall yüklememe rağmen bir sorun yok idi.

Daha sonra 2 GB RAM ile açtığım ve hata vermeden FPS düşüklüğü yaşamadan oynadığım
Leagude of Legends oyununu açmaya çalıştığımda, ya da driver'ları yüklemeye çalıştığımda (Driver Booster ile) çok anormal bir şekilde CPU sürekli %100'de olurken mavi ekran hataları almaya başladım. Bir öneriye göre bilgisayarınızı başka bir güç yerine takın, prizde sadece bilgisayarın fişi takılı olacak şekilde. Bunu da yaptım bir şey farketmedi.

Şuan 32 bit format attım ve 2 GB eski kullandığım RAM'imle devam ediyorum. Bu arada 32 bit, 2 GB ram ile yukarıdaki işlemleri kullanırken, yanında Google Chrome'da geziniyordum ki Chrome işlemciyi yoran bir program olmasına rağmen hata almıyordum. Nedenini bir çok bilgisayarcıya sormama rağmen bulamadılar, size başvurdum. Beypazarı/Ankara'da oturuyorum.

E-mail: [email protected]
Facebook: facebook/lordtr06
Aldığım mavi ekran hatası : 0x00000109
Memtest ile yaptığı test ile RAM'lerde sorun çıkmadı. Harddisk'i onarıp üzerine test yapmama rağmen onda da çıkmadı. BIOS güncellemek de işe yaramadı. Bir el atarsanız memnun olurum. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı