Foxconn H55mxv BIOS ve RAM sorununu

Hellowen334

Kilopat
Daha fazla  
Eski anakartım bozulduğu için yeni anakart taktım yalnız bir sorun çıktı 2*4 GB RAM var ikisini de tek başına birinci slota taktığımda çalışıyorlar ama ikinci slota tek veya ikisini de bir anda taktığımda görüntü alamıyorum.

Bende BIOS güncellemesi yapayım belki düzelir diye düşündüm ama yapamadım daha doğrusu anakartın üzerindeki jumperleri bulamadım ben yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart sıfır geldi gözle baktığım zamanda slottaki dişlerde bir zarar göremiyorum. Bir yerde overclock yapılması gerekiyor denildi veya bios güncellemeyle giderilebileceğini düşünüyorum.

Anakart sıfır geldi diye sorun olmuyor mu? Bios güncellemesi ile çözüleceğini sanmıyorum ama yinede bir dene istersen.

İyi diyorsunda bi türlü yapamadım dos ekranında error veriyor sanırım jumperleri açamıyorum windows üzerindende bin dosyasını gösterdiğimde hata veriyor.

Şuradan güncel biosunu indir. Yükleme yapmadan önce güncel bios numarasını kontrol et. Güncel mi değil mi diye. Tek söket çalışan ram diğer söketlere takıldığı zaman sorunsuz çalışması lazım.

Önceki anakartımda da aynı sorun oluyordu ama çıkartıp taktığımda görüyordu ama bu sefer öyle olmadı bende çok şaşırıyorum.

foxconn.jpg

Aslında hazır yeni anakart almışken neden markalı bir anakart almadım ki :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı