FPS 60 olmasına rağmen oyunlar akıcı değil

Merhabalar ben Assassin's Creed Odyssey oynuyorum. F1'e bastım, çok yüksekte 60 FPS-40 FPS arası, v-Sync açık-kapalı fark etmeksizin genel olarak 60. oyun sanki 30 FPS gibi, yırtılmalar v-Sync ile geçti ama hala 30 FPS gibi internetten baktım.

60FPS vs 30FPS diye 60FPS çok akıcı benimki leş gibi. 30 FPS sınırı koydum. Bu sefer de 15 FPS gibi oynanmayacak kıvama geliyor. Kayıt aldım, 60 FPS'de kayıtta normal oynarken 30 FPS gibi monitör 2005 yılından kalma ve dönüştürücü ile bağlı. HDMI'den VGA dönüştürücü ile bağlı. PC alalı 2 ay olmadı. Neden böyle bir şey var?

Sistem:

GTX1650 Super.
16 GB RAM.
AMD Ryzen 5 3500.
75Hz monitör ama bende default olarak 60Hz o yüzden 60Hz'de bıraktım 75 Hz'de denedim gene aynı.

Öncelikle Odyssey ciddi bir optimizasyon özürlü bir oyun her türlü sorunla karşılaşabilirsiniz, diğeri de monitörünüz eski olduğu için akıcı değildir 60FPS yazıyorsa öyledir fakat monitör de sorun vardır.
Öncelikle Odyssey ciddi bir optimizasyon özürlü bir oyun her türlü sorunla karşılaşabilirsiniz, diğeri de monitörünüz eski olduğu için akıcı değildir 60FPS yazıyorsa öyledir fakat monitör de sorun vardır.

Ayrıca alabilirsen DVI-ı to VGA alırsan daha iyi performans alırsın.

@Yasuo mainim
Olması gerektiği gibi? Hocam, monitör muhtemelen 60Hz, nereye 144FPS gibi hissettirecek?
Hocam yeni aldığımda demiştim
Oha 60 la 30 aynı dediğim gibi ama 30 silinik biraz ama aynı hızda geliyo telefondan yaptığımda fark vardı.
Zaten öyleymiş bide gülünç duruma düştük
Monitör 2005 yılından kalma demişsiniz, muhtemeldir ki ondan.

Ondan değilse bile gözünüzle nasıl algılıyorsunuz 60FPS olup olmadığını?
Şey netten baktım youtube dan yağ gibi ben oynadım leş sonra 30 a aldım (eskiden her oyunu 30 fps de oynardım eski pcimde) 10 fps gibi takıla takıla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı