FPS artarsa telefon ömrü kısalır mı?

EATH2021

Hectopat
Arkadaşlar, 2 hafta önce POCO X3 aldım. Genellikle PUBG oynuyorum. Fakat telefon kendisi 45 FPS veriyor. Ben bunu confing dosyası ile 90 FPS yapabiliyorum ve sorunsuz 90 FPS oynatıyor.
Sorum ise şu: Benim yaptığım zararlımı, yani telefonun kendisinin desteklemediğini FPS'i dosya ile alabiliyorum.
Bu yaptığım telefona zarar verir mi ya da ömrünü kısaltır mı?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemi tam olarak bilmiyorum ama tahminimce işlemciyi %100 kullanıma ayarlıyor. Bu da tabii uzun vadede işlemcinin yorulmasına sebebiyet verebilir. Ama çok büyük hasarlara yol açmaz.

İşlemi tam olarak bilmiyorum ama tahminimce işlemciyi %100 kullanıma ayarlıyor. Bu da tabii uzun vadede işlemcinin yorulmasına sebebiyet verebilir. Ama çok büyük hasarlara yol açmaz.
Emin misiniz? Çünkü işlemci yine aynı kullanılmasına rağmen sadece gösterdiği kare değişiyor. Siz hiç 30fps sınırı koyup bilgisayarını az yoran birisini gördünüz mü?

Çok ısınmasından herhangi bir parçaya zarar vermeyecekse bir sıkıntı olmaz.
hayır ısınma olmuyor grafikler en düşükte, sadece fps yüksekte.
gpu kullanımı %30, cpu kullanımı en fazla %45 oluyor.

Geri
Yukarı