FPS artırma yöntemlerinin bir zararı var mıdır?

Control Panel

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, HP Ryzen 3 4300U Vega 5 laptop kullanıyorum.

Valorant oynuyorum, 60FPS sabitliyorum, istediğim FPS'yi de alıyorum ama arkada müzik açmam FPS droplarına neden olabiliyor.

Windows 11 kullanıyorum, nihai performans CMD'den açtım ve şu rehberlerdeki ayarları da yapmak istiyorum.

Bunun bir sakıncası var mıdır?

Windows 11'in şu anda Valorant veya başka herhangi bir oyun oynamak için uygun olduğunu sanmıyorum. İşletim sistemi resmi olarak son kullanıcıya çıkmadı bile. Sistemin bu konuda stabil olmadığını, sırf arkada müzik açıldı diye fps dropları vermesinden bile anlayabiliriz. Eğer aktif olarak oyun oynuyorsanız, Windows 10 Home sürümüne geçmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca ne yaptığınızı biliyorsanız, bilgisayarınızın performansını artıracak ayarlar yapmanın bir zararı da yoktur.

Biraz göz gezdirdim, sorun çıkarabilecek şeyler az. Mesela overclock yapmak veya AV'yi devre dışı bırakmak gibi. Genel olarak uygulayabilirsiniz.

Antivirüs kapatma dışında sorun olacağını sanmıyorum.
Kapatmıyorum zaten, Valorant CFG'siz çalışmıyor. Teşekkürler.
Windows 11'in şu anda Valorant veya başka herhangi bir oyun oynamak için uygun olduğunu sanmıyorum. İşletim sistemi resmi olarak son kullanıcıya çıkmadı bile. Sistemin bu konuda stabil olmadığını, sırf arkada müzik açıldı diye fps dropları vermesinden bile anlayabiliriz. Eğer aktif olarak oyun oynuyorsanız, Windows 10 Home sürümüne geçmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca ne yaptığınızı biliyorsanız, bilgisayarınızın performansını artıracak ayarlar yapmanın bir zararı da yoktur.
Sadece edge dışındaki tarayıcılarda nadiren oluyor ki bu Win 10 Pro sürümünde de oluyordu.
Biraz göz gezdirdim, sorun çıkarabilecek şeyler az. Mesela overclock yapmak veya AV'yi devre dışı bırakmak gibi. Genel olarak uygulayabilirsiniz.
Teşekkürler.
Ne yaptığımı biliyorum. Sadece regedit ve güç ayarlarından emin olamadım. Normalde sadece dengeli mod vardı, mobility center veya oluşturma kısmından da olmuyordu. CMD ile ekledim ve oradaki 1-2 kodu girdim. Sadece bu ikisinden emin olamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı