FPS Değerleri Yükseldikçe Oyunlarda Yırtılma Oluyor

Tiny

Femtopat
Daha fazla  
Ben de yüksek FPS değerlerinde oyun oynamak istiyorum ancak monitörüm 60Hz değerinde ama 60 FPS üstünde FPS değerine çıkınca bu yırtılma acayip bir hal alıyor. Daha yüksek FPS de oynamak için yeni bir monitör mü almalıyım yoksa başka çözüm yolu var mı?

Tam akıcı şekilde oynamamı sağlayacak 75Hz monitör yeter mi sizce saydığınız özelliklerle birlikte olursa?
75hz ile 60hz arasındaki farkı şahsen ben fark edebiliyorum ama oyunlar açısından fark yaratmayacak bir değişim. 120hz değerlerine çıkarsan hem aradaki farkı görebilir hem de akıcı oynarsın bu teknolojilerden biri monitöre dahilse. (Bu tamamen benim deneyimim bazı insanlar 60 ile 120 arasındaki farkı bile fark edemeyebiliyor, önceden denemeni öneririm.)

Not: pc ile oynuyorsan g-sync sadece onaylı monitörlerde bulunur, freesync açık bir standart olduğu için birçok monitörde bulunur ama testlerden geçmeyebildiği için (okuduğum kadarıyla) gsync'ten minimal olarak farklılık sunabilir deniliyor. Daha önce alan kişilerin görüşlerini alırsan satın alırken hiçbir problem olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı