FPS droplarının nedenleri?

RainbowSPF

Hectopat
-RTX 2060 Phoenix
-Ryzen 5 2600.
-8x1GB 3000MHz RAM.
-240GB SSD.
-1TB HDD.
Sistemim böyle, arada yaşadığım FPS droplarının nedenini tam olarak çözmüş değilim. GTA V Online'da Ultra ayarlarda oynarken arada düşüş ve bazı oyunlarımda da oluyor. Çoğu oyunum HDD'de yer alıyor. Acaba SSD'ye yüklemediğimden mi drop yaşıyorum, yoksa 8 GB RAM düşük mü kalıyor? (GTA V dışındaki oyunlarda 8 GB RAM bile yetiyor, o yüzden tek 8 GB RAM'den mi kaynaklı yoksa SSD'ye yüklemediğim için mi FPS düşmesi yaşıyorum anlamadım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi belleğiniz. 8 GB RAM ve single-channel. 4x2 olsaydı daha iyi olurdu. Sisteminize bir 8 GB RAM daha ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

-RTX 2060 Phoenix.
-Ryzen 5 2600.
-8x1GB 3000MHz RAM.
-240GB SSD.
-1TB HDD.
Sistemim böyle, arada yaşadığım FPS droplarının nedenini tam olarak çözmüş değilim. GTA V Online'da Ultra ayarlarda oynarken arada düşüş ve bazı oyunlarımda da oluyor. Çoğu oyunum HDD'de yer alıyor. Acaba SSD'ye yüklemediğimden mi drop yaşıyorum, yoksa 8 GB RAM düşük mü kalıyor? (GTA V dışındaki oyunlarda 8 GB RAM bile yetiyor, o yüzden tek 8 GB RAM'den mi kaynaklı yoksa SSD'ye yüklemediğim için mi FPS düşmesi yaşıyorum anlamadım.)

Çünkü RAM'iniz Single Channel raminizin aynısından bir tane daha alırsanız sorun çözülecektir.

Çünkü RAM'iniz Single Channel raminizin aynısından bir tane daha alırsanız sorun çözülecektir.
Hocam Elektrikler arada kesildi baya pc açıktı.HDD zarar görmüş olabilir mi ?
ama ısıdan da olma ihtimali var işlemci 90 dereceyi geçmemeli.
İşlemcim 80'e bile hiç yaklaşmadı.Ekran kartım 85 gördü fakat normal.8gb ram takviyesi yapacağım ve SSD'ye önem vereceğim.

Geri
Yukarı