FPS düşmesi sebebi PSU mu?

5 Yıldır kullanıyorum no-name bir PSU fakat bu güne kadar şaşırtıcı bir şekilde bana hiç sıkıntı çıkarmadı bu güne kadar sadece FPS düşmesi sorunu yaşadım, özellikle belirtmek istiyorum ekran kartım pinsiz yani direkt PCI-Express'den güç alıyor.

Zaten bu konuyu açmadan önce yaptım hocam crash verdi.

PCI Express'ten 75W güç alan da var 15W'da. 1050 Ti 75W güç alıyor. İşleminiz de 84W. Sadece bu ikisi 159W. Yetmiyorlar zira 230W yazan PSU büyük ihtimal 100W bile veremiyordur. İsterseniz değerlerin fotoğraflarını bir atın size net bir bilgi verebilirim.

PCI Express'ten 75W güç alan da var 15W'da. 1050 Ti 75W güç alıyor. İşleminiz de 84W. Sadece bu ikisi 159W. Yetmiyorlar zira 230W yazan PSU büyük ihtimal 100W bile veremiyordur. İsterseniz değerlerin fotoğraflarını bir atın size net bir bilgi verebilirim.
Sanırım sorunu anladım. Rainbow oynamak için yeterli RAM'e ihtiyacım yok. @MisakiTaro arkadaşın verdiği sürümde test yapınca crash vermedi. Ayrıca RAM'lerimi yanlışlıkla 800 MHz ye ayarlamışım. Birkaç gün sonra bir slot RAM ve PSU alacağım. yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı