FPS düşmesi temizlik ve format ile düzelir mi?

416227

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben 2 yıl önce bir laptop satın almıştım daha sonra yurtdışına çıktığım için pek kullanamadım kardeşim kullanmıştı oyun ders gibi 1 yıl sonra FPS düşüklükleri artmaya başladı Ultra'da 90 FPS aldığım oyun düşük düşük ayarlarda 60 FPS'i zor vermeye başladı. Sizce format atmalı, termal macun değiştirmeli ve kasa içindeki tozları alınmalı mı?

Şimdiden teşekkürler, bunları yaparsam eski performansı yakalar mıyım?

Zaman geçtikçe tabii doğal olarak FPS düşer. Dediklerinizi yaparsanız FPS artışı olur. Kullandığınız depolama cihazından kaynaklıda olabilir. Ben böyle düşünüyorum diğer arkadaşlar daha net bir şey söylerler.

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben 2 yıl önce bir laptop satın almıştım daha sonra yurtdışına çıktığım için pek kullanamadım kardeşim kullanmıştı oyun ders gibi 1 yıl sonra FPS düşüklükleri artmaya başladı Ultra'da 90 FPS aldığım oyun düşük düşük ayarlarda 60 FPS'i zor vermeye başladı. Sizce format atmalı, termal macun değiştirmeli ve kasa içindeki tozları alınmalı mı?

Şimdiden teşekkürler, bunları yaparsam eski performansı yakalar mıyım?

İç dış temizlik gerekir öncelikle üstüne bir de format atarsanız bilgisayarda virüs vs. varsa onları da temizlemiş olursunuz 0 gibi kullanırsınız.
Laptopun kasası mı var anlamadım.

Laptopların kasası yok dostum içi açılıp temizlenebiliyor işlemci bakımları yapılabiliyor hatta anakartı desteklerse RAM'ini yükseltedebilirsin üstüne laptopunun daha yüksek ekran kartı kaldırabileceğini düşünüyorsan ekstra güç kaynağı alıp bir şekilde ekran kartını bile yükseltebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı