FPS düşüşü nasıl azaltılır?

Xantern

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
İstanbul / Büyükçekmece
Bilgisayarım laptop değil. Sıcaklıklar boşta iken 30-40 arası yükte iken de 70-80 arası.

80 derece performansı düşürecek bir sıcaklık mı tam olarak emin değilim. Ama termal macun değişim zamanı gelmiş. Google'da "Lenovo 3102" arattığımda çıkan kasalar kötü. Isınmaya sebep olan türden kasalar. Termal macun değişimi sıcaklıkları düşürmezse kasa da değiştirmeniz gerekecek.

@erengore hocam da yardımcı olabilir :)

KS
KS
BeroFX

BeroFX

Centipat
Yer
Tokat
80 derece performansı düşürecek bir sıcaklık mı tam olarak emin değilim. Ama termal macun değişim zamanı gelmiş. Google'da "Lenovo 3102" arattığımda çıkan kasalar kötü. Isınmaya sebep olan türden kasalar. Termal macun değişimi sıcaklıkları düşürmezse kasa da değiştirmeniz gerekecek.

@erengore hocam da yardımcı olabilir :)

Anakartı değiştirmek için kasayı da hatta PSU'yuda değiştirmek zorundayım hocam maalesef bunları yapabilecek durumda değilim. Küçük bir ihtimal yazın çalışarak olabilir.

Öyle yazıyordu sanki sonra değiştirdi galiba?

Hayır hocam sonradan değiştirmedim.

erengore

Kilopat
Makaleler
6
Anakartı değiştirmek için kasayı da hatta PSU'yuda değiştirmek zorundayım hocam maalesef bunları yapabilecek durumda değilim. Küçük bir ihtimal yazın çalışarak olabilir.
MSI Afterburner üzerinden bana kalırsa kullanımları inceleyin. Bu arada o ekran kartıyla FPS sabitlemek pek mantıklı değil. Zaten zar zor gücü yetiyor.
Sistem üreticiniz belki birkaç limit koymuş da olabilir. Oyunlarda Throttle oluyor olabilir çok düşük ihtimal.

KS
KS
BeroFX

BeroFX

Centipat
Yer
Tokat
MSI Afterburner üzerinden bana kalırsa kullanımları inceleyin. Bu arada o ekran kartıyla FPS sabitlemek pek mantıklı değil. Zaten zar zor gücü yetiyor.
Sistem üreticiniz belki birkaç limit koymuş da olabilir. Oyunlarda throttle oluyor olabilir çok düşük ihtimal.

Kullanımlar genellikle oyunda 90-100 arası (zorlayanlarda), limit koyulması hakkında bir fikrim yok ve throttle hakkında pek bilgi sahibi değilim.

muhammedcafer01

Picopat
Yukarı