FPS düşüşünü hissettiren oyunlar vs hissettirmeyen oyunlar

Mehmet Yay

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Liberty City
Böyle bir konu açma gereksinimi duydum hangi oyunların böyle olduğunu öğrenmek için. Mesela GTA 5 çimenlere girip 55 FPS'ye düşerseniz anında oyunun kastığını hissediyorsunuz veya Mafia : Definitive Edition yolda araba sürerken FPS 55'e düşerse sanki 10-15 FPS alıyorsunuz gibi oluyor ama Witcher 3'te 40-45 FPS'ye düşse bile fark etmeyebiliyorsunuz. Sizin bunlara örnek verebileceğiniz oyunlar var mıdır ve uzun zamandır RDR2 performans güncellemeleri bekliyorum ama yine de beklediğim seviyeye gelmedi oyun RDR2 45 FPS'de akıcı mıdır, hissettirir mi? Birkaç hafta önce 45 vs 60 FPS diye bir videoda RDR2 de gösterilmişti ve Witcher 3 tarzı belli etmeyen oyunlardan gibi geldi bana yaşayanlar deneyimlerini anlatabilir mi RDR2'de 60'dan düşük FPS için?

RDR 2'yi 50 FPS civarı oynuyorum. 60 FPS'e göre akıcılık düşüyor tabi ama daha önce oynadığım shooter oyunlara oranla 50 FPS ile de çok rahat oynanıyor ya da en azından ben rahatsız olmuyorum. Bu oyun harici başka hiçbir shooter oyunu 60 FPS'den düşük oynamadım. Gerekirse ayar kısar oynarım ama RDR'de görüntü kalitesi biraz daha güzel olsun diye resolution scale ayarını 1.25 yaparak oynuyorum FPS'i 10-15 civarı düşürdüğü halde.

RDR 2'yi 50 FPS civarı oynuyorum. 60 FPS'e göre akıcılık düşüyor tabi ama daha önce oynadığım shooter oyunlara oranla 50 FPS ile de çok rahat oynanıyor ya da en azından ben rahatsız olmuyorum. Bu oyun harici başka hiçbir shooter oyunu 60 FPS'den düşük oynamadım. Gerekirse ayar kısar oynarım ama RDR'de görüntü kalitesi biraz daha güzel olsun diye resolution scale ayarını 1.25 yaparak oynuyorum FPS'i 10-15 civarı düşürdüğü halde.
Sağ olun.

Geri
Yukarı