FPS oyunlar için monitör önerisi

Bütçe
3000

Yasin kurt

Femtopat
Daha fazla  
Profesyönel olarak bilgisayar ve oyun işlerindeyim kıscası geçimimi buradan sağlıyorum. Ekipmanlarımı iyi bir noktaya çekmeye çalışıyorum ama birkaç noktada takıldım. Özellikle monitörlerde.

FPS oyuncusuyum. Panel olarak VA mı IPS mi kullanmalıyım?
24 mü 27 mi yoksa 31" monitörler mi daha iyi olur?
Curved monitörler mi daha iyi yoksa düz monitörler mi hangisi bana daha iyi olur?
240Hz 1080* mi yoksa 1440p 165 Hz mi?

Oyunlar PUBG, Valorant, Apex arada sırada CS: GO.

FPS oyuncusuyum. Panel olarak VA mı IPS mi kullanmalıyım?
FPS için IPS daha iyi olur zira en hantal paneller VA Paneller olarak geçiyor. En hızlıları ise günümüzde TN > IPS > VA. TN 2020'de asla alınmaz zira renkleri rezalet.
24 mü 27 mi yoksa 31" monitörler mi daha iyi olur?
1080P için 24" , 2K için 27" en iyisi olur. 31.5 - 32" 1080P ve 2K için oldukça büyük.
Curved monitörler mi daha iyi yoksa düz monitörler mi hangisi bana daha iyi olur?
Hocam pek farketmiyor aslında. Bazıları düz daha iyi diyor bazıları ise curved diyor. Size bağlı aslında.
240Hz 1080* mi yoksa 1440p 165 Hz mi?
Eğer sabah akşam FPS oyunları oynayıp profesyonel oynamıyorsanız daha çok ev kullanıcısı gibi kafa dağıtmak gibi amaçlarla oyun oynuyorsanız 2K 144 - 165Hz en iyisi olur. 240Hz bana göre daha çok profesyoneller için.

Bu arada ekran kartınız nedir?

240Hz bana göre daha çok profesyoneller için.
Bence oyunlarda da profesyonellerin kullandığı monitörler kullanılmalı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İncelemesi:

Ek olarak, 27" bir tık büyük gelebilir. Şahsen 1 ay önce Monster'ın 27" 240HZ monitörünü aldım ama gözüme ve masama bir tık büyük geldiği için satmayı düşünüyorum.

Sadece csgo pubg tarzı oyunlar oynuyorsan ve sistemin yeterliyse 1080p 240hz ama ileriye dönük olsun istiyorsan 2k 144hz veya 165hz olabilir

1080p:

2k:

Eğer sabah akşam FPS oyunları oynayıp profesyonel oynamıyorsanız daha çok ev kullanıcısı gibi kafa dağıtmak gibi amaçlarla oyun oynuyorsanız 2K 144 - 165Hz en iyisi olur. 240Hz bana göre daha çok profesyoneller için.

Bence oyunlarda da profesyonellerin kullandığı monitörler kullanılmalı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi. Arkadaşın oynadığı oyunlara bağlı. Bir de 144Hz ile 240Hz arasında öyle ahım şahım da bir fark yok ki arkadaş e-sporcu değilse pek hissedemez bile. Ev kullanıcısı için 2K 144 - 165Hz en iyisi olur.

2K:

Monitör olarak Game Booster mı? Ben o markaya asla 2700TL vermezdim. O fiyata daha kaliteli monitörler var.

FPS için IPS daha iyi olur zira en hantal paneller VA Paneller olarak geçiyor. En hızlıları ise günümüzde TN > IPS > VA. TN 2020'de asla alınmaz zira renkleri rezalet.

1080P için 24" , 2K için 27" en iyisi olur. 31.5 - 32" 1080P ve 2K için oldukça büyük.

Hocam pek farketmiyor aslında. Bazıları düz daha iyi diyor bazıları ise curved diyor. Size bağlı aslında.

Hızdan kastın tepki süresimi acaba hz mi

1080P için 24", 2K için 27" en iyisi olur. 31.5 - 32" 1080P ve 2K için oldukça büyük.

Hocam pek fark etmiyor aslında. Bazıları düz daha iyi diyor bazıları ise Curved diyor. Size bağlı aslında.

3070 aldım dün akşam

Dediğim gibi. Arkadaşın oynadığı oyunlara bağlı. Bir de 144Hz ile 240Hz arasında öyle ahım şahım da bir fark yok ki arkadaş e-sporcu değilse pek hissedemez bile. Ev kullanıcısı için 2K 144 - 165Hz en iyisi olur.

Monitör olarak Game booster mı? Ben o markaya asla 2700TL vermezdim. O fiyata daha kaliteli monitörler var.

Profesyonel olarak oynuyorum ama donanımla aram çok iyi değil maalesef. Mevcut 1080P 144Hz monitörüm git gel yapıyor, arada kapanıyor. Ben yan monitör olarak kullanacağım.

Tepki süresi. Hz başka. Bu arada her monitörde yazan 1ms değerleri gerçek değil.

IPS ve VA arasındaki farklar tam olarak nedir?

Geri
Yukarı