FPS oyunları için 1440P mi 1080P mi?

Bütçe
3000
Uzun mesafelerde görme sorunu yaşıyorum monitörüm 24 inch 27 alacağım 2K alırsan uzun mesafede daha iyi olur diyenler oldu kararsız kaldım. Bu konu hakkında pek bir kaynakta bulamadım.

Hayır 1080P piksel piksel değil yeterli bir çözünürlük ve benim için yüksek Hz dibine girmeyede gerek yok
Uzun mesafelerde görme sorunu yaşıyorum monitörüm 24 inch 27 alacağım 2K alırsan uzun mesafede daha iyi olur diyenler oldu kararsız kaldım. Bu konu hakkında pek bir kaynakta bulamadım.

Görme sorunu yaşıyorsan 2K gözünü yoracaktır
Eğer cidden profesyonelsem 240Hz 1080P ve dibine girmeye gerek yok arkadaş 1080P kullanmamış yorum yapıyor

Hayır, normalde sen bir oyun oynuyorsun geçimini buradan sağlıyorsun hadi diyelim sen monitörün dibine girip adamları piksel gibi mi görmek istersin ya da daha düşük Hz alıp daha düzgün görmek mi?

Bilgisayarı toplayalı 3 sene oluyor o zaman 2Klar falan yoktu farkları hiç bilmiyorum. Sadece net görmek istiyorum sürekli uzun mesafeden nişan almam gerekiyor buna fayda sağlicak bir şeyler arıyorum sen hangisini önerirsin acaba?

O konuya bir nokta koyacağım 1080P veya 4K oyna adamı görme mesefan değişmez sadece 1080P de pikseller bir tık daha büyük ve sayısı daha az ama üstlerinde pikseller küçük ve bu orantıyla pikseller daha fazla 1080P biraz daha büyük ve daha az piksel ama bunların üstünde pikseller küçük ve bunla orantılı daha fazla piksel yani eşit bir şey değişmez

Bilgisayarı toplayalı 3 sene oluyor o zaman 2klar falan yoktu farkları hiç bilmiyorum. Sadece net görmek istiyorum sürekli uzun mesafeden nişan almam gerekiyor buna fayda sağlicak bir şeyler arıyorum sen hangisini önerirsin acaba?

Yani ben kendim de maddi kazanç elde etmesem de uzun sürem oyunla geçti 4K yapma ama 2K da (minimum 2k) en fazla FPS'i almaya çalış.

Geri
Yukarı