FPS oyunları için ekipman seçimi

lFurkanAxl

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaz geliyor, LYS sonrası kendimi oyunlara adamayı düşünüyorum. Yeni bir bilgisayar aldım ancak ekipmanları tamamlamadım henüz. Birkac seçenek belirledim. Onları inceleyip seçerek yahut orada olmayanları önererek bana yardımcı olursanız sevinirim :)

Headset: Cloud Core Pro Gaming 235 TL ya da MSI DS 501 194 TL
Mouse: MSI Interceptor DS B1 80 TL ya da Logitech G102 Prodigy 130 TL ya da Asus ROG Siga 100 TL ya da SS Rival100+Qck Med 150TL
Mousepad: Dark Elite Force (850x400) 70 TL ya da Steelseries QCK+ 80 TL

Ayrıca ortalama bir monitöre ihtiyacım var, önerilere açığım.

Ben olsam,
Kulaklık olarak Cloud Core tercih ederdim, rahat ve kaliteli bir kulaklık. Mouse olarak Rival 100 ancak diğerleri elime tam oturmadığı için bu sizin için değişkenlik gösterebilir. Monitör için bütçenizi de yazarsanız bir tavsiye de bulunabilirim.

Fare için bütçeni biraz daha arttırmanı öneririm, çünkü FPS oyunlarında en önemli ekipman faredir sonrada (oyundan oyuna değişir) ses kasmak için kaliteli rahat bir kulaklıktır.
Eğer bütçeni arttırırsan tutuş şeklini öğrenmelisin önce çünkü rahat edemezsen farenin sana sağladığı özellikler pek ifade etmeyecektir.
Ayrıca mousepad olarak Xiaomi Mi Mousepad'a bakmanı şiddetle öneririm aliexpressden 13 dolara aldım, 11 günde geldi ve gerçekten memnunum. Hem siyah ve mavi renk seçenekleride mevcut.
Eğer bütçeni arttırmazsanda şu mouselara bakabilirsin:
G102
Rival 100
Bloody A9
Corsair Harpoon

Eğer bütçeni klavye-fareden kısıp, monitöre veya başka bileşenlere verirsen klavye mouse seti olarak Cooler Master Devastator 2 öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı