FPS oyunları için fare tavsiyesi

LykiaT

Hectopat
Çoğunlukla Rainbow6Siege gibi FPS oyunları oynuyorum.
Logitech G PRO Wireless, X superlight, Razer DeathAdder V2 Pro ve Viper Ultimate modelleri arasında kaldım. Bu farelerden hangisini ve neden tercih etmeliyim? Eksileri ve artıları nelerdir?
Başka bir model önerisine de açığım, kablolu olup olmaması fark etmez. Bütçe sorunu yok.

Şu anda Razer DeathAdder Elite kullanıyorum fakat sağ tuşunda bir sorun çıktığı için değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağırlık: Ağırlık olarak en ağır DeathAdder V2 Pro > Viper Ultimate > Logitech G PRO X superlight.

- Şahsen ben daha hafif mouse öneririm. Zaten bunların hepsi wireless mouse. Kablo olmadığından dolayı düşük ağırlık ile birlikte yağ gibi akar. Burada Logitech avantajlı.

Sensör: Bahsettiğin Razer mouseların ikisi de Razer Focus+ kullanıyor. 50G hızlanma ve 650 IPS'e sahipler. Logitech olan ise Hero 25K sensör kullanıyor. Bu sensörün ise 400 IPS'i var.

- Razer sensör, özellik olarak önde fakat bunların hepsi çok üst düzey mouselar. Aralarındaki farkı hissetmezsin.

RGB: Logitech olanda RGB yok. Razer olanlarda ise var. RGB seviyorsan durum senin için değişebilir.

Fiyat: Türkiye'de fiyat olarak en ucuzdan en pahalıya Razer DeathAdder V2 PRO > Razer Viper Ultimate > Logitech G PRO X Superlight.

-Fiyat benim için önemli diyorsan Razer olanlardan birini tercih edebilirsin.

Sonuç: 3 mouse arasında aman aman bir fark yok. Hangisi bütçene uygunsa, hangisi eline daha iyi oturuyorsa onu tercih etmeni öneririm.

Son düzenleme:
G102 Lightsync. Neden olmasın? :D
G102 Lightsync alınabilir.
FPS oyunları için kendim SteelSeries sensei 310 kullanıyorum çok memnunum öneririm.
Almışken üst kalite bir fare almak istiyorum, bu yüzden bu modelleri tercih edeceğimi düşünmüyorum. Yine de önerileriniz için teşekkürler.
Ağırlık: Ağırlık olarak en ağır DeathAdder V2 Pro > Viper Ultimate > Logitech G PRO X superlight.

- Şahsen ben daha hafif mouse öneririm. Zaten bunların hepsi wireless mouse. Kablo olmadığından dolayı düşük ağırlık ile birlikte yağ gibi akar. Burada Logitech avantajlı.

Sensör: Bahsettiğin Razer mouseların ikisi de Razer Focus+ kullanıyor. 50G hızlanma ve 650 IPS'e sahipler. Logitech olan ise Hero 25K sensör kullanıyor. Bu sensörün ise 400 IPS'i var.

- Razer sensör, özellik olarak önde fakat bunların hepsi çok üst düzey mouselar. Aralarındaki farkı hissetmezsin.

RGB: Logitech olanda RGB yok. Razer olanlarda ise var. RGB seviyorsan durum senin için değişebilir.

Fiyat: Türkiye'de fiyat olarak en ucuzdan en pahalıya Razer DeathAdder V2 PRO > Razer Viper Ultimate > Logitech G PRO X Superlight.

Sonuç: 3 mouse arasında aman aman bir fark yok. Hangisi bütçene uygunsa, hangisi eline daha iyi oturuyorsa onu tercih etmeni öneririm.
İki sorum olacak.

İlk olarak, Logitech G Pro Wireless ve X Superlight arasında nasıl bir fark var? X Superlight'ın daha sonra çıktığını biliyorum fakat G Pro Wireless'a göre bir eksiği var mı?

İkinci olarak Logitech modelleri, Razer modelleri gibi sağ ele uygun olmaması tutuşta bir rahatsızlık yaratıyor mu? Rahatsızlık yaratmasa bile "sağ ele uygun olsa daha iyi olurdu" denilecek bir eksik mi? Yoksa alışınca bir sıkıntı olmuyor mu? Şimdiye kadar Razer fare kullandığım için hafif bi' çekiniyorum düz fare almaya.

Bu modeller dışında başka bir öneriniz varsa söylerseniz sevinirim.

Belki bildirim gitmemiştir diye tekrar cevap yazayım dedim :)

Son düzenleme:
Çok önemi var mı bilmiyorum ama Shroud gibi çok sağlam oynayan bir FPS kralı bile Logitech G PRO kullanıyordu. Tam modelini bilmiyorum da kesinlikle eminim G PRO idi.

Çok önemi var mı bilmiyorum ama Shroud gibi çok sağlam oynayan bir FPS kralı bile Logitech G PRO kullanıyordu. Tam modelini bilmiyorum da kesinlikle eminim G PRO idi.
Evet asıl kafamı karıştıran da o zaten. Detaylı bir araştırma yaptığım zaman Razer Viper Ultimate modelinin biraz daha iyi olduğunu görüyorum fakat çoğu kişinin Logitech kullandığını görünce kafa karışıyor.

Geri
Yukarı