FPS oyunlarında kendimi nasıl geliştirebilirim?

Oldum olalı FPS oyunlarında hiçbir yeteneğim yoktur. Bir tek LoL ve hikayeli oyunlar oynayabilirim. Ama Valorant çıkınca ve oyunu çok sevince LoL'deki gibi iyi oynamak istedim. LoL'de de aman aman iyi oynamam ama ligim platin 4 olduğu için ve Riot Games'in yaptığı oyunlar ilgimi çektiği için Valorant'ta da en azından LoL'de olduğum gibi iyi oynamak istedim. Bir tek Valorant'da değil bundan önce CS:GO'da oynadım (yaklaşık 3 ay) orada da başarıyı yakalayamadım. Yanlış hatırlamıyorsam usta Silver (yanlışım varsa düzeltin) oldum. Valorant'ta ligim Silver 2'yken bronz 3 oldu ve takımıma Full kötü adamlar geldi bir tek ben iyi oynuyordum ama taşıma kabiliyetim yoktu. Mekaniklerim kötü anlık olarak ne yapacağımı karar veremiyorum ve heyecan yapıyorum. Her gün 10-15 dakika antrenman yapıyorum Antrenman'da aimim iyi olsa da oyun içi kötü. Sensitivity olarak 400 DPI 0.35 hassasiyet kullanıyorum. Map yerlerinin isimlerini de bilmiyorum‚ biri bana info verince sap gibi kalıyorum.

Bak kardeşim eger Valorant'da başarılı olmak istiyorsan karakterlerin özelliklerini iyi bilmelisin hangi silahla daha iyi oynuyorsun bunları bir düşün mesela vandal silahını kullanabilirsin genellikle profesyonel oyuncular bu silahı kullanır benim en favori karakterim jett o karakterle daha iyi oynuyorum, her an adamın nereden çıkacagını bilmelisin sonuçta Valorant bir strateji oyunu internette buna dair bir sürü video var zaten ben Valorant'ta e sporcu gibi güzel oynuyorum sıksık oynayarak sende kendini geliştirebilirsin bu her oyun için geçerlidir.

Bak kardeşim eger Valorant'da başarılı olmak istiyorsan karakterlerin özelliklerini iyi bilmelisin hangi silahla daha iyi oynuyorsun bunları bir düşün mesela vandal silahını kullanabilirsin genellikle profesyonel oyuncular bu silahı kullanır benim en favori karakterim jett o karakterle daha iyi oynuyorum, her an adamın nereden çıkacagını bilmelisin sonuçta Valorant bir strateji oyunu internette buna dair bir sürü video var zaten ben Valorant'ta e sporcu gibi güzel oynuyorum sıksık oynayarak sende kendini geliştirebilirsin bu her oyun için geçerlidir.
Ses kasma konusunda iyiyim 7.1 kulaklık var. Uzak mesafe Vandal yakın mesafe Phantom tercih ediyorum tabanca olarak da Ghost ama main bir karakterim yok kafama ne eserse. Kontrol uzmanı oynuyorum genelde.

Baski altinda sakin kalmayi ogrenmen lazim. Panik yaparsan elin ayagin dolasir. Unutma bu oyun gercekten olmuyorsun yani pisirik oynama.

İnsandan insana değişir bu. Normal değeri yoktur. Bir değere alışırsan değiştirdiğinde oyunu unutursun desem yalan olmaz.
İdeal değeri vardır. Bu değerler arasında herkes tabii ki de kendine göre ayarlayabilir. Hatta bu değerlerin dışına da çıkabilir. Ama varsayıyorum; biri ideal değerlerde diğeri bu değerlerin dışında iki oyuncu 10 yıl boyunca antrenman yapsa ideal değerlerde oynayan oyuncu her halükarda daha iyi oynayacaktır. Aksi durumda oyuncunun gerçekten "kolsuz" olması gerekir.

İdeal değeri vardır. Bu değerler arasında herkes tabii ki de kendine göre ayarlayabilir. Hatta bu değerlerin dışına da çıkabilir. Ama varsayıyorum; biri ideal değerlerde diğeri bu değerlerin dışında iki oyuncu 10 yıl boyunca antrenman yapsa ideal değerlerde oynayan oyuncu her halükarda daha iyi oynayacaktır. Aksi durumda oyuncunun gerçekten "kolsuz" olması gerekir.
Oyunu ilk açtığında default olarak verilen değer vardır tabi. Ama hortlamaya değdi mi gerçekten bilemedim. Boş felsefe olmuş.

Sakin kalmalı, doğru ayarlarını bulmalı, kötü oynadığında ise zırt pırt ayarları değiştirmemelisin. Bunları yaptıktan sonrada pratik yapacaksın.

Oyunu ilk açtığında default olarak verilen değer vardır tabi. Ama hortlamaya değdi mi gerçekten bilemedim. Boş felsefe olmuş.
Varsayılan ayarlardan bahsetmiyorum. Özellikle profesyonel oyuncuların önerdiği ideal ayarlardan bahsediyorum.

Ayrıca bu platform, bilgilenmek, bilgilendirmek ve özellikle de yanlış bilinen bilgileri düzeltebilmek için var. Boş olarak belirttiğiniz "felsefe" de, Google üzerinde yapacakları bir aramada bile insanların çıkacakları yanlış sonuçların ve akabinde oluşacak kafa karışıklığının önüne geçebilecek bir cevap niteliği taşımaktadır. Sadece bunun gibi basit denilebilecek bir konuda benim yazdığım cevap için değil, benzer tüm cevaplar için geçerlidir bu durum.

Kusura bakmayın ama tepkiniz hoş olmadı.

Varsayılan ayarlardan bahsetmiyorum. Özellikle profesyonel oyuncuların önerdiği ideal ayarlardan bahsediyorum.

Ayrıca bu platform, bilgilenmek, bilgilendirmek ve özellikle de yanlış bilinen bilgileri düzeltebilmek için var. Boş olarak belirttiğiniz "felsefe" de, Google üzerinde yapacakları bir aramada bile insanların çıkacakları yanlış sonuçların ve akabinde oluşacak kafa karışıklığının önüne geçebilecek bir cevap niteliği taşımaktadır. Sadece bunun gibi basit denilebilecek bir konuda benim yazdığım cevap için değil, benzer tüm cevaplar için geçerlidir bu durum.

Kusura bakmayın ama tepkiniz hoş olmadı.
Profesyonel olup "ideal ayarlardan" bahseden birisi var mı gerçekten? Şaşırtıcı. Klavyeyi yamuk tutup oynayanı var ona göre idealdir. Mouse'yi halı saha kadar büyüklükte olan masada oynayan var ona göre ideal budur. Mağazayı bile değişik tuşlarla açıyorlar.
1.6 olsa konumuz eskiden cfg'ler falan vardı. Oyuncuların cfg dosyalarını indiriyorduk. Yanlış sonuç diyorsun sanki suça teşvik edicek konu sahibini. Gereksiz duyar yapmışsın, iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı