FPS oyunlarında Pro olmak

boldy

Centipat
1)CS:GO 2)Valorant 3) Fortnite 4) PUBG 5) Apex Legends
Arkadaşlar, bu oyunlardan hangisi benim aimimi en iyi geliştirir? Sizinde önereceğiniz bir oyun varsa yazar mısınız?
Ben bir oyun oynayarak hem refleksim hem de aim im gelişsin ve diğer FPS oyunlarında da Pro olayım istiyorum.

Valorant'ta aiminin iyi olduğu CS'de iyi olduğu anlamına gelmez.
Ya da Valorant'ta ustalaşman CS'de iyi profesyonel oyuncu olman anlamına gelmez.
Mesela Valorant'ta spray diye bir mekanik yok.
İyi yerlere gelmek istiyorsan hiç sıkılmayacağın bir oyun seçip onun üstüne gitmelisin. Her gün en az 15 DK antrenman yapmalısın ve sürekli oynaman lazım. Bir de o oyunu oynayan profesyonel oyuncuları ve yayıncıları izlemen gerekli.

Bu oyunlardan birinde ustalaşmak istiyorsan Valorant seçmeni tavsiye ederim. CS:GO çok kanser ve bir süre sonra sıkabiliyor.
PUBG ve Fortnite Aim'den çok farklı şeylere bakıyor. PUBG'de tak diye kar98 ile HS atılıp öldürülebilirsin mesela.
Veya Fortnite'ta karşına Mimar Sinanlar çıkabilir.
Aim'den çok taktiksel oynarım diyorsan R6'da senin için bir tercih olabilir.

Valorant'ta aiminin iyi olduğu CS'de iyi olduğu anlamına gelmez.
Ya da Valorant'ta ustalaşman CS'de iyi profesyonel oyuncu olman anlamına gelmez.
Mesela Valorant'ta spray diye bir mekanik yok.
İyi yerlere gelmek istiyorsan hiç sıkılmayacağın bir oyun seçip onun üstüne gitmelisin. Her gün en az 15 DK antrenman yapmalısın ve sürekli oynaman lazım. Bir de o oyunu oynayan profesyonel oyuncuları ve yayıncıları izlemen gerekli.

Bu oyunlardan birinde ustalaşmak istiyorsan Valorant seçmeni tavsiye ederim. CS:GO çok kanser ve bir süre sonra sıkabiliyor.
PUBG ve Fortnite Aim'den çok farklı şeylere bakıyor. PUBG'de tak diye kar98 ile HS atılıp öldürülebilirsin mesela.
Veya Fortnite'ta karşına mimar sinanlar çıkabilir.
Aim'den çok taktiksel oynarım diyorsan R6'da senin için bir tercih olabilir.

Mesela shroud CS'de prof du aimi falan çok iyi diğer oyunlardaad başarılı oluyor bu tarz da olmak istiyorum bir shourd olmasamda.

Aim Lab ve KovaaK gibi uygulamalarda aim çalışabilirsin. Yalnız tıpkı fitness gibi aim geliştirme konusunda da düzenli antreman yapman gerekiyor ve gelişimin hemen değil, zamanla oluyor.

Aim dışında oyun zekası da önemli. Rakip nereye gidecek, nereye bomba atabilirim gibi bilgileri oyunu oynayarak zamanla öğrenirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı