Çözüldü FPS oyununda ekranı sağ sol yapınca FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Cemal Sayılır

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : B450M S2H - Ram : Hyperx Fury RGB 16 GB 3200MHZ
Ekran Kartı : RX 570 - İşlemci : AMD Ryzen 5 5500
RAM
8 GB DDR3
Ekran kartı
RX 570 4GB
İşlemci
AMMD FX 4100 quadcore
Valorant Payday Portal 2 vs FPS olmayan oyunlarda bile ekranı sağ sol yaptığımda FPS dropu yaşıyorum. 1 FPS oluyor ve fareyi bıraktığımda ise eski FPS'e dönüyor.
Biraz araştırdığımda BIOS'u default ayarlarına getirmeyi önermişler bunu denedim ama sorun hala çözülmedi. Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant Payday Portal 2 vs FPS olmayan oyunlarda bile ekranı sağ sol yaptığımda FPS dropu yaşıyorum. 1 FPS oluyor ve fareyi bıraktığımda ise eski FPS'e dönüyor.
Biraz araştırdığımda BIOS'u default ayarlarına getirmeyi önermişler bunu denedim ama sorun hala çözülmedi. Sizce ne yapabilirim?

İşe işlemcinizi değiştirmeyle başlayabilirsiniz bence.

İşe işlemcinizi değiştirmeyle başlayabilirsiniz bence.

Zaten DDR3'ten DDR4'e geçmeyi planlıyorum ama şu an idare etmek için bu sistemleyim. Düzeltmenin bir yolu yok mudur?

FPS düşmeleri işlemci kaynaklı muhtemelen. DDU ile driveri silerek yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
DDU dediğiniz program işlemcilere etki etmiyor ki? Ekran kartı için değil mi?

Evet ekran kartı sürücüsünü silerek yeniden yükleyin. Sorun belki de ekran kartı sürücüsü ile alakalıdır.
Evet dostum. Ekran kartını temizleyip tekrardan default haliyle indirdim. Şuan eskisine göre çok daha iyi diyebilirim. Hala arada bi sağ sol yapınca fps kaybediyorum ama performans ayarlarıyla beraber o da ortadan kalkar diye düşünüyorum. Sana da teşekkür ederim iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı