FPS sabit ancak oyun kasıyor

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.. Sistemimin bütün sürücüleri güncel.
  • GTX960
  • 16GB RAM
  • i7 işlemci

Asus ROG Notebook ile bu oyunu yıllardır oynuyorum. FPS'yi 60 a sabitlemiştim. Şimdi hiçbir şekilde geri alamıyorum ama problemim o değil. Oyun ayarlarını en düşüğe alsam da en yükseğe çıkarsam da FPS sabit olarak 60, ancak oyunda titremeler ara ara kasılmalar oluyor.. Sanki FPS anlık 25'lere düşüyormuş gibi.. Sorunun nedeni veya çözümü hakkında bilgisi olan var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle FPS'yi tekrar eski haline getirmek için NVIDIA Denetim Masası altından ayarları varsayılana sıfırlayın:

NVIDIA ayarları sıfırlama.JPG

Oyundaki kasmaların sebebi ise dizüstü bilgisayarınızdaki ısınma sorunu. FPS'yi sabitlemeniz bilgisayar sürekli o sabitlediğiniz FPS'yi verecek anlamına gelmiyor. İşlemci veya grafik işlemci oyunda aşırı ısındığından soğumak için frekans düşürüyor. Bu esnada da FPS düşüşü oluyor.

Çözüm? Öncelikle cihazın ızgaraları tozdan ardındırılacak. Sonra da termal macun değişimi yapılacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı