FPS Sabitleyince Ekranda Dalgalanmalar Oluyor

Silahsor60

Hectopat
Oyunlar'da FBS sabitlediğim de ekranda dalgalanma oluyor.
V-Sync açdğımda sorun kalmıyor ama cok gecikme oluyor. Mouse ekran her şeyde hızlı oynayan biriyim. Bana 5 saniye gibi gelıyor V-Sync gecikme. :D FPS sabıt oynanmıyor ustten asagı falan ekran kayıyor sanki. Frsyn monıtor ve AMD RX 570 ekran kartım var. En guncel drıver ve Win 10 kullanıyorum. Ayarlardan Frsycn kapadım acdım her sey yaptım yok yine aynı, Fazla FPS almamda bir işe yaramıyor saten de kare atlaması vs şeyler olduğunuda bılıyorum FBS sabitlesem patlamada ıllaki FBS dusecek bana kasma hissi verecek 75 Hz monıtor hem de 100 120 FBS altı oyun oynayamıyorum nasıl desem stabıl olmuyor gibi darbogazda var az bir şey herkes FBS sabıtlen falan diyor birbirlerine bir bendemi oluyor FBS sabitledğimde dalgalanma ekran karışması saygılar. :)
Ana kart: Ecs H81h3-M4
İşlemci: İ5 4570 -3.20 GHz
RAM: 8 GB 1600 MHz
PSU: 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman freesync açın ve FPS yi sabitlemeyin ama eğer darboğaz oluyorsa işlemciyi değiştirmekten başka çare yok oyunlarda MSI Afterburner kullanarak cpu kullanımını gözlemleyin eğer 95-100 çıkıyorsa sisteminiz darboğaz oluyor demektir.

Kusura bakmayın kullandığınız dilden dolayı yazdığınız yazıyı pek anlamadım. Vsync'i ve FPS sabitlemeyi kapatın. Monitör ayarlarından ve AMD Denetim Masası üzerinden FreeSync'i açıp deneyin.

O zaman freesync açın ve FPS yi sabitlemeyin ama eğer darboğaz oluyorsa işlemciyi değiştirmekten başka çare yok oyunlarda MSI Afterburner kullanarak cpu kullanımını gözlemleyin eğer 95-100 çıkıyorsa sisteminiz darboğaz oluyor demektir.
Saten Ms Afterburner bakdığımda işlemci 90 100 de darbogaz var yani fressync açık kapalı denedim aynı farkeden bir şey olmadı.
Kusura bakmayın kullandığınız dilden dolayı yazdığınız yazıyı pek anlamadım. Vsync'i ve FPS sabitlemeyi kapatın. Monitör ayarlarından ve AMD Denetim Masası üzerinden FreeSync'i açıp deneyin.
Açık ve Kapalı aynı sorun saten herşey yaptım.Anlamadığım şey Çoğu kişi FPS sabitliyor sorun olmuyorda bende mi oluyor.

Saten Ms Afterburner bakdığımda işlemci 90 100 de darbogaz var yani fressync açık kapalı denedim aynı farkeden bir şey olmadı.

Açık ve Kapalı aynı sorun saten herşey yaptım.Anlamadığım şey Çoğu kişi FPS sabitliyor sorun olmuyorda bende mi oluyor.
Daraboğaz varsa FPS dalgalanması, ekranda kırılmalar, FPS drop gibi olaylar çok normal siz ne yaparsanız yapın darboğaz devam edecektir işlemcinizi değiştirirseniz düzelir ancak.

Daraboğaz varsa FPS dalgalanması, ekranda kırılmalar, FPS drop gibi olaylar çok normal siz ne yaparsanız yapın darboğaz devam edecektir işlemcinizi değiştirirseniz düzelir ancak.
Herkez i5 4570 işlemciyi 1060 1070 kartları bile besler yazmaları komik bundan daha önce gtx 950 2 gb ekran kartım vardı işemci o kart'da bile 100 de çalışıyordu komik bi durum ya benim işlemcimde sorun yada ana kart'da sorun var ms after le baktığım da işlemci hızı sabit 3.400 mhz de calısıyor.Steam da oyun içi mesaj geldiğinde oyunda drop oluyor o kadar kötümü bu işlemci anlamadım bende :/
FPS'yi hiçbir zaman sabitlemenizi önermem, GPU'yu fazladan yormamak ve fan sesini azaltmak adına.
Ya saten sabitlesem smok veya patlamada kasıyor diye 100 120 fbs almaya çalışıyorum oyunlarda :D
HA bu arada DDR3 Ana kartlı bi sisteme de işlemci yüksetmek saçmalık olur o yüzden gidebildiği yere kadar gideceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı