FPS yüksek fakat görüntü akıcı değil

dutyd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Birçok yerde okudum fakat kesin bir sonuç yok. FPS'im yüksek ama oyunum 10-30 FPS gibi, bunu nasıl düzeltirim? Bir de rtss ile bu düzeltilebilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Birçok yerde okudum fakat kesin bir sonuç yok. FPS'im yüksek ama oyunum 10-30 FPS gibi, bunu nasıl düzeltirim? Bir de rtss ile bu düzeltilebilir mi?
Aynı sorunu yaşıyorum,Valorantta 200FPS alıyorum ama akıcı değil.Bugün format atıcam düzelmezse monitörden olduğunu düşünüyorum.

Sisteminiz nedir? Oyunda FPS kısıtlaması yaptınız mı? V-Sync açık mı? Monitörünüz kaç Hz?

Ryzen 3 3100 GTX 1660 Super FPS kısıtlaması yapmadım monitör 75 Hz V-Sync açınca akıcı oluyor fakat FPS'im 75 sabit oldugu için FPS düşünce sıkıntı yapıyor.
Aynı sorunu yaşıyorum, Valorant'ta 200FPS alıyorum ama akıcı değil. Bugün format atacağım düzelmezse monitörden olduğunu düşünüyorum.

Formatla alakası oldugunu pek düşünmüyorum 5 kez attım :)

Ryzen 3 3100 GTX 1660 Super FPS kısıtlaması yapmadım monitör 75 Hz V-Sync açınca akıcı oluyor fakat FPS'im 75 sabit oldugu için FPS düşünce sıkıntı yapıyor.

Formatla alakası oldugunu pek düşünmüyorum 5 kez attım :)
Nvidia denetim masasından oynadığınız oyun için gölgelendirici önbelleğini kapatın. Türkçesi tam olarak gölgelendirici önbelleğimi bilmiyorum ama ingilizcesi "shader cache" olarak geçiyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan oynadığınız oyun için gölgelendirici önbelleğini kapatın. Türkçesi tam olarak gölgelendirici önbelleğimi bilmiyorum ama ingilizcesi "shader cache" olarak geçiyor.

Hocam ne işe yarıyor o?
1617285242015.png

Hocam iyi bir şey gibi sanki?

Eğer yanlış bilmiyor isem işlemcinin görevini diske vererek işlemci kullanımını azaltıyor. Hiçbir oyunda kapatmam normalde çünkü çoğu zaman işe yarayan bir şey fakat zamanında aynı sıkıntıyı bende yaşadım ve sorunu bu şekilde çözdüm.

Tamam hocam deneyeceğim rtss hakkında bilginiz var mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı