Ben bu sorun RAM kaynaklı olabileceği kanaatine vardım arkadaşlar aynı sorun bende de var RAM'ler yetmiyor zaten ama değiştirince bir şeyler olursa buraya dönüş yaparım çözümü bulan arkadaş burada anlatsın bizde faydalanalım.

Reis, ben de aynı sıkıntıyı yasıyorum. 8 GB RAM var. 16 yapsam sıkıntı duzelır mı?

Windows 10 bilgisayarda masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarları>(en aşağıda) gelişmiş görüntü ayarları>ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı seçenekleri>monitör sekmesine gelip ekran yenileme sıklığını kontrol edin. Yine düzelmezse bağdaştırıcı sekmesi altında tüm modları listele diye bir buton var tıklayıp kendi ekran çözünürlüğünüze uygun piksel değerlerini ve Hertz değerini seçin.
Arkadaşımın bilgisayarını 2 kere formatlamama rağmen çözememiştim her türlü oyunda 30 FPS'yi geçmiyordu (ekran kartı ve işlemci kullanımı yüksek değildi fanlar bile dönmüyordu laptopta) masaüstünde mouse hareketinden şüphelendim ekran hiç 75Hz gibi durmuyordu çünkü büyük uğraş sonucu bağdaştırıcı sekmesi altından tüm modları listele butonundan 2560x1080 75Hz seçeneğini seçerek düzeltebildim.

Reis çok sağ ol benim ekran kartımın çözünürlüğü 1440x900 nasıl 1920x1080 yaparım?

Bemimde HP Omen CB1027NT Model bir laptopum var ilk aldığım hafta çok akıcıydı ama bir anda bir gün akıcılık gitti GTA 5 Online da 70 80 bazen 50 60 FPS alıyorum sizce normal mi sistem özellikleri i7 10750 h RTX2060 6 GB 16 g RAM 1 TB NVMe SSD Windows 10 Pro

Ben de aynı sorunu yaşıyorum bir anda olmaya başladı aylardır çözemedim hala. Micro stuttering dedigimiz olay sanırım. Valorant oynuyorum mesela FPS 200-250 ama görüntüde lag, gecikme ve kasma hissiyatı mevcut. İğrenç bir durum gerçekten. Elektrik tesisatından kaynaklandığına kadar araştırdım ama hala çözüm üretebilmiş değilim...

Aynı sorundan müzdaribim hocam çözüm bulabildinizmi.

Bende de bu sorun vardı forumlarda önerilen her şeyi yaptım ama bir çözüme ulaşamadım. Anlamsız bir şekilde grafikleri düşürdüğüm zaman daha akıcı olması gereken oyun FPS yüksek olmasına rağmen kasıyor gibi görünüyordu. Bende çözüm olarak grafikleri artırdım ve FPS sabitledim. Bu konulardan çok anlamam kendimce iş yükünü ekran kartına verdim. Genellikle CS:GO ve PUBG oynarım. 144 Hz. Monitörüm var. AMD ekran kartım var. FreeSync açık kullanıyorum. FPS'yi oyundan oyuna monitör Hertz'ini geçmeyecek şekilde ve oyun grafiklerini de ekran kartını çok yormayacak şekilde yükseltiyorum ve gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. V-Sync kullanmıyorum. Yani çözüm olarak ekran kartı ile işlemci dengesini sağlamaya çalışıyorum. Ben bu şekil de çözdüm.

300 fps almama rağmen ve 240 hz xl2546k kullanmama rağmen oyunda akıcılık problemi var. 300 fps de değilde 60 fps de oynuyormuş gibi hissediyorum. Sorunu çözebilen oldu mu?

İşlemci : R5 5600x
Ekran kartı : 1050ti

300 fps almama rağmen ve 240 hz xl2546k kullanmama rağmen oyunda akıcılık problemi var. 300 fps de değilde 60 fps de oynuyormuş gibi hissediyorum. Sorunu çözebilen oldu mu?

İşlemci : R5 5600x
Ekran kartı : 1050ti
bende 144 hz monitör var oyunlarımda akıcılık olmuyor fps değerlerim flnda normal attığım mermi gitmiyor sorun bende mi acaba diye internet kafede oyunu oynadım sorunun bende olmadığını anladım çözümü bulursan banada söyler misin

bende 144 hz monitör var oyunlarımda akıcılık olmuyor fps değerlerim flnda normal attığım mermi gitmiyor sorun bende mi acaba diye internet kafede oyunu oynadım sorunun bende olmadığını anladım çözümü bulursan banada söyler misin
Çözemiyorum hocam malesef sizde eğer çözerseniz yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı