Hocam akıcılık devam ediyor mu?

Devam ediyor kasayı her açtığımda acaba akacak mı sorusu kalktı ortadan ilginç bir şekilde 2.5 yıldır leş bir ekrana bakıyordum artık düzeldi fakat dediğim gibi input lag ortadan kalkmadı yani BenQ 240 var fakat Online oyunlarda tepki sürem çok gecikmeli ve internetle alakalı bir sıkıntı değil onu henüz çözemedim.

Hocam farklı bir sistem ile deneme şansın var mı? Belki sistemini bozmuştur.

(İnput lagın kaynağı sistemini bozmuş olabilir.)

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller. Sorun başlıkta belirttiğim gibi. Bir arkadaşıma daha yeni bir PC topladık ve yaşadığımız soruna çözüm üretemedik. Açıkçası hayatımda bu kadar saçma bir sorunla karşılaşmadım. Anlatılması zor bir zorun. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara daha açıklayıcı olmak için şöyle bir yorumda bulunayım: 30 FPS vs 60 FPS karşılaştırılmasının yapıldığı bir video düşünün. Topladığımız PC 60 FPS'den daha fazla FPS alıyor fakat görüntü 30 FPS gibi, hiç akıcı değil yani. Umarım anlatabilmişimdir. Araştırıp denediğim şeyler: 3 tane Windows sürümünü denedim. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile temizleyip baştan yükledim. V-Sync ve Free-Sync'nin de etkisi olmadı. Farklı bir monitör de denedim, sorun hep devam etti. BIOS güncel bu arada. Eski ekran kartı sürümleri ile de denedim. Demem o ki aklıma gelen, araştırıp okuduğum her şeyi denedim. Başka mantıklı fikirleriniz varsa daha da önemlisi sorunun çözümünü biliyorsanız; yardımlarınızı bekliyorum. Herkese teşekkürler şimdiden.

FPS'nin yaninda Frametime'ı da kontrol eder misin?

Konu 2019'da açılmış yeni gördüm.

Msi gl72 6qf modelini kullanıyorum. Bu bahsedilen akıcılık problemiyle uzun zamandır bende uğraşıyorum. Sistemi uefi kurduğum zaman aygıt yöneticisinde intel chipset pmc aygıtını tanıyor fakat kaynaklar kısmında bellek atamasını yapmıyor ve mouse hareketleri masaüstündeyken bile rahat hareket ettiremiyorsunuz. Ama legacy kurulum yaptığım zaman bariz bir fark hissediyorum mouse hareketlerinde. Her işletim sistemi denedim ram değiştirdim ssd değiştirdim. mouse'dan mousepad'e ne varsa tek tek uğraştım. Benimde evimde elektrikle ilgili bir arıza var diye düşünüyorum ama legacy kurulum ile büyük ölçüde problemi düzelttim diyebilirim.

Msi gl72 6qf modelini kullanıyorum. Bu bahsedilen akıcılık problemiyle uzun zamandır bende uğraşıyorum. Sistemi uefi kurduğum zaman aygıt yöneticisinde intel chipset pmc aygıtını tanıyor fakat kaynaklar kısmında bellek atamasını yapmıyor ve mouse hareketleri masaüstündeyken bile rahat hareket ettiremiyorsunuz. Ama legacy kurulum yaptığım zaman bariz bir fark hissediyorum mouse hareketlerinde. Her işletim sistemi denedim ram değiştirdim ssd değiştirdim. mouse'dan mousepad'e ne varsa tek tek uğraştım. Benimde evimde elektrikle ilgili bir arıza var diye düşünüyorum ama legacy kurulum ile büyük ölçüde problemi düzelttim diyebilirim.
Legacy kurulumu biraz daha açar mısın ? Biostan mi seçtin yoksa format atılırken mi seçiliyor ?

Hocam farklı bir sistem ile deneme şansın var mı? Belki sistemini bozmuştur.

(İnput lagın kaynağı sistemini bozmuş olabilir.)

Sisteme format attım input lagmin seviyelerine indi fakat hala o muazzam hissiyat yok oda olmayı versin bu aldığım gnd trimbox ciddi ölçüde akıcılığı olmasına gereken yerlere getirdi. Cihazı satıp alıp PC'ye format atıp denemenizi tavsiye ederim düzelmez ise iade alıyorlarmış bir şansınızı denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı