FPS yüksek olmasına rağmen oyun akıcı değil

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ve genel olarak bu sorunun kaynağı Vanguard User Mode Service denilen ve işlemci kullanımını oyun içinde %100'e sabitleyip akıcılığı bozmasıyla oluyor. Aynı sorunu eski bilgisayarımda sık sık yaşardım 150FPS oynarken 1 saat sonra aynı FPS'i alıp akıcılığın bozulduğu bir oyuna dönerdi. Oyun oynarken görev yöneticisini açarak görebilirsiniz bunu.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ve genel olarak bu sorunun kaynağı Vanguard User Mode Service denilen ve işlemci kullanımını oyun içinde %100'e sabitleyip akıcılığı bozmasıyla oluyor. Aynı sorunu eski bilgisayarımda sık sık yaşardım 150FPS oynarken 1 saat sonra aynı FPS'i alıp akıcılığın bozulduğu bir oyuna dönerdi. Oyun oynarken görev yöneticisini açarak görebilirsiniz bunu.
Hocam şöyle birşey var aynı sistemden arkadaşımda var hatta onun ki 8 GB ram ama i5 3470 onunki benimki ise i5 3350 yani fazla fark yok fakat o 120 fpsin aşağına düşmüyor aynı ekran kartı bu arada 120nin aşağısına düşmüyor ve akıcı oynuyor

Hocam şöyle bir şey var aynı sistemden arkadaşımda var hatta onun ki 8 GB RAM ama i5 3470 onunki benimki ise i5 3350 yani fazla fark yok fakat o 120 FPS'in aşağına düşmüyor aynı ekran kartı bu arada 120'nin aşağısına düşmüyor ve akıcı oynuyor.

Onun işlemcisi daha performanslı fakat yaşadığınız sorunun temel kaynağı oyunun anti cheat sistemi.

Ayrıca oyun çalışırken arka planda hangi uygulamaların çalıştığı, bu uygulamaların arka planda çalışırken kullandıkları işlemci ve RAM yüzdesi çok önemli. Son olarak bilgisayarınızda virüs olup olmaması da bir etken.

Onun işlemcisi daha performanslı fakat yaşadığınız sorunun temel kaynağı oyunun anti cheat sistemi.

Ayrıca oyun çalışırken arka planda hangi uygulamaların çalıştığı, bu uygulamaların arka planda çalışırken kullandıkları işlemci ve RAM yüzdesi çok önemli. Son olarak bilgisayarınızda virüs olup olmaması da bir etken.
Hocam daha performanslı nasıl olabiliyor aralarındaki fark çok küçük ve bu fark benim oyunun akıcılıgını nasıl bozuyor. Merak ettiğim de şu tek valorant oynuyorum şuan acaba başka oyunlarda bu sorunu yaşar mıyım

Hocam daha performanslı nasıl olabiliyor aralarındaki fark çok küçük ve bu fark benim oyunun akıcılıgını nasıl bozuyor. Merak ettiğim de şu tek Valorant oynuyorum şu an acaba başka oyunlarda bu sorunu yaşar mıyım?

Mesajı iyice okursanız yaşadığınız sorunun temel kaynağı işlemciniz değil. Valorant oyununun anti cheat sisteminin uzantısının yüksek işlemci kullanımı.

Geri
Yukarı