Çözüldü FreeDOS bilgisayara Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Days_Black

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5-13400F
MSI RTX 3080 Gaming Z Trio 10G LHR
Asus PRIME H610M-A D4
Corsair Vengeance RGB RS 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16
Kingston NV2 SNV2S/500G PCI-Express 4.0 500 GB M.2 SSD
NZXT C750 Bronze
Phanteks Eclipse P360A Kasa
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar yeni sistemimi aldım ama içinde işletim sistemi yok. Hazır olarak kullandığım bir masaüstü bilgisayarım var ve Windows 10 kurulu. Acaba onun içindeki HDD'yi alıp yeni sisteme taksam ve yeni sistemin içindeki SSD'ye Windows 10 kurulumunu yapsam olur mu?
Yani demek istediğim HDD'ye Windows 10 kurulum dosyalarını indirip yeni sisteme o HDD'yi takıp o Windows 10 kurulum dosyalarını SSD'de kurabilir miyim? HDD'yi geri eski bilgisayarıma takacağım bu arada.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi kapsamlı ve basit bir rehber varken bhasettiğiniz yöntem çok daha uzun ve zahmetli oluyor.
Google'a yazarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunun gibi kapsamlı ve basit bir rehber varken bhasettiğiniz yöntem çok daha uzun ve zahmetli oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar elimde flash bellek yok bulursam yapacağım lakin şu an gidip almak istemiyorum. Şimdilik bu konu hakkında yardım istiyorum.

Dediğiniz şekilde oluyor evet. HDD'ye ana dizine Windows ISO sunu çift tıklayıp kopyalayın kurulumu yapınca o dosyaları tekrar silersiniz. Bu arada diğer dosyalarınız karışmasın diye klasöre alıp isimlendirirsiniz olur biter. Ya da HDD'de bölüm oluşturun 8 GB kadar oraya kopyalayın ISO'yu böyle de yapabilirisiniz.

Dediğiniz şekilde oluyor evet. HDD'ye ana dizine Windows ISO sunu çift tıklayıp kopyalayın kurulumu yapınca o dosyaları tekrar silersiniz. Bu arada diğer dosyalarınız karışmasın diye klasöre alıp isimlendirirsiniz olur biter. Ya da HDD'de bölüm oluşturun 8 GB kadar oraya kopyalayın ISO'yu böyle de yapabilirisiniz.

Ben flash disk ile halletim işimi lakin bu cevap ihtiyacı olan için ilaç olur. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı