FreeDOS olması gereken laptop Windows 10 ile geldi

Madem iade ediliyor bu cihaz, FreeDOS hale getirin ya da bir sorunu varsa kullanıcının canını sıkacak şekilde, o zaman toptancı firmaya iade edin daha da tekrar satışa koymayın. İş ahlakı önemli. Gerekli testleri yapın hocam, Sorun yoksa kullanın ancak canını sıkan bir nokta varsa iade edin.

IMG_20210923_115553.jpg

Ekranda küçük bir ışık sırması var. Ben bu tarz şeylere takılmam. Beni rahatsız etmiyor ama ileride daha büyük problemlere yol açabilir mi?

Eki Görüntüle 1171775

Ekranda küçük bir ışık sırması var. Ben bu tarz şeylere takılmam. Beni rahatsız etmiyor ama ileride daha büyük problemlere yol açabilir mi?
Işık sızmasını siyah ekranda kontrol etmelisiniz (eğer öyle yapmadıysanız). Mümkün olduğunca karanlık bir odada, şu siteden siyah ekrana alıp kontrol etmeniz gerek. Siyah ekranın kenarlarından beyaz ışık gözüküyorsa sızmadır. IPS panellerde bu normalmiş. Aşırı değilse ve fazla rahatsız etmiyorsa, o ekran kullanılabilir.

@Çetin Bey IPS panellerde böyle bir ışık hüzmesi görüp üstten alttan ve yanlardan bakınca ışık hüzmesi değişiyorsa ışık sızması değil ve problem değildir. Değişmiyorsa o zaman ışık sızmasıdır. Ekran çerçeve üst ucundan sağ sol hafif yamultunca siyah ekranda daha fazla ışık hüzmesi oluyor anlıyorsun o zaman bu IPS panelin genel problemi diye.

@Çetin Bey IPS panellerde böyle bir ışık hüzmesi görüp üstten alttan ve yanlardan bakınca ışık hüzmesi değişiyorsa ışık sızması değil ve problem değildir. Değişmiyorsa o zaman ışık sızmasıdır. Ekran çerçeve üst ucundan sağ sol hafif yamultunca siyah ekranda daha fazla ışık hüzmesi oluyor anlıyorsun o zaman bu IPS panelin genel problemi diye.
Bilgi için teşekkürler hocam. Konu sahibi arkadaş yorumunuzu da dikkate alarak kontrol edebilir.

Arkadaşlar Hepsiburada'dan Legion 5 aldım. Gelen ürünün kutusu açılmış ve içinde Windows 10 kuruluydu. Kendim sıfırdan kurulum yaptım. Crystaldisk ile baktım, 350 GB veri yazılmış. SSD sağlığı %100. sanırım bilgisayar iade edilmiş, ama asıl soru ne için iade edildiği. Bana yapmam gereken testler konusunda yardımcı olur musunuz?

Bir sıkıntı var mıymış? Ben de geçen 2 hafta önce aldım coilwhine sesi var sanırım.

Amazon'dan kitap alıp, okuyup iade eden kız geldi aklıma... Neyse, insanlar bu iade kolaylığını suistimal edebiliyor.

OCCT ile test edebilirsiniz cihazın kararlılığını.

Niye, garantisi mi yok cihazın?

Sıfır diye aldığınız ürün iade edilmiş, içine Windows kurulmuş ve 320GB veri yazılmış olarak geliyor. İade kolaylığı değil buradaki durum iade hakkı. Garantisi olup olmaması bir şey değiştirmez. Sıfır deniliyorsa sıfır ürün satılacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı