Windows 10 kurulumunda “UEFI USB device has been blocked by the current Security policy” hatası

denizesmer

Centipat
Merhabalar, forumdaki diğer konuları da inceledim. Genelde benimle aynı sorunla karşılaşılmış. Fakat çözümleri bulunmamış veya güncel değil. Öncelikle Casper Excalibur G770 bilgisayarımı FreeDOS olarak satın aldım. Fakat Windows10 kurarken ‘UEFI USB device has been blocked by the current Security policy’ hatasını alıyorum. BIOS'da supervisor password koydum. Fakat Secure Boot Configuration'a tıkladığımda (EK1) UEFI Secure Boot sekmesine erişemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

A23FD4F0-F54B-489D-9B9C-D04550DCAFDA.jpeg

Dakika 4'ten itibaren bu sorunun çözümünü anlatıyor videonun o kısmını izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS üzerinden Secure Boot ayarını devre dışı hale getirirseniz tahminimce sorununuz çözülecek.
Malesef denedim devre dışı bırakmayı çözülmedi. Teşekkürler
Dakika 4'ten itibaren bu sorunun çözümünü anlatıyor videonun o kısmını izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üzgünüm aynı işlemleri yapıyorum, videoyu da çok defa izledim ama hala daha aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 196
Malesef denedim devre dışı bırakmayı çözülmedi. Teşekkürler

Üzgünüm aynı işlemleri yapıyorum, videoyu da çok defa izledim ama hala daha aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum.
Aklıma hiç bir çözüm yöntemi gelmedi, Casper G900 serisinden bir bilgisayarım var onda USB'yi hiç görmüyordu, burda bilen birisi çıkmaz ise bilgisayarcının yolunu tutmanız gerekebilir.

Aklıma bir fikir geldi farklı bir USB takıp deneyebilir misiniz ?

BIOS üzerinden Secure Boot ayarını devre dışı hale getirirseniz tahminimce sorununuz çözülecek.
Kendi kendine aktif hale geliyor, bunun çözümü ne olabilir ki?
Aklıma hiç bir çözüm yöntemi gelmedi, Casper G900 serisinden bir bilgisayarım var onda USB'yi hiç görmüyordu, burda bilen birisi çıkmaz ise bilgisayarcının yolunu tutmanız gerekebilir.

Aklıma bir fikir geldi farklı bir USB takıp deneyebilir misiniz?
Şuan farklı bir usb takma şansım yok çünkü elimde yok yarın gün içinde yeni bir usb ile deneme yapacağım.

Kendi kendine aktif hale geliyor, bunun çözümü ne olabilir ki?

Şuan farklı bir usb takma şansım yok çünkü elimde yok yarın gün içinde yeni bir usb ile deneme yapacağım.
Disabled yapıp F10 tuşuna basıp onaylayıp kapatın tekrar açınca USB üzerinden boot etmeyi tekrar deneyin. Kaydetmeden çıkıyor olabilirsiniz çünkü.

Disabled yapıp F10 tuşuna basıp onaylayıp kapatın tekrar açınca USB üzerinden boot etmeyi tekrar deneyin. Kaydetmeden çıkıyor olabilirsiniz çünkü.
Sürekli aynı şeyi uyguluyorum, ben yılmadan disabled yapıyorum kendi kendine enabled oluyor f10 dan çıkıyorum, exit sekmesine gelip saving and exit e basıyorum. Olmuyor şuan birkez daha denedim yine aynı hatayı alıyorum, sanki birşey kapanmasını engelliyormuş gibi.

Sürekli aynı şeyi uyguluyorum, ben yılmadan disabled yapıyorum kendi kendine enabled oluyor f10 dan çıkıyorum, exit sekmesine gelip saving and exit e basıyorum. Olmuyor şuan birkez daha denedim yine aynı hatayı alıyorum, sanki birşey kapanmasını engelliyormuş gibi.
Şimdi biraz bilgisizliğimden BIOS sorunlu diyesim geldi (belki gerçekten böyle bir şey vardır. (Bir umut.))

Geri
Yukarı