FreeDOS sistemde format atarken disk gözükmüyor

Faruk19005

Femtopat
Daha fazla  
HP Pavilion Gaming laptop 15-DK2xxx modelli laptopu bugün aldım flash bellek ile Windows 10 yüklicektim fakat SSD gözükmüyor videoyu seyrettim fakat oradaki Advanced mode ve Vmd'ye dair bir şey yok yardımcı olabilir misiniz

Not: UEFI olarak atıyorum. 11.nesil işlemci

Son düzenleme:
Merhabalar, bilgisayar açılırken F10 tuşuna sürekli basın BIOS menüye girecektir. Ardından ok tuşları ile yukarıda ki boot options menusune girmeniz gerekir. Tekrardan ok tuşları ile aşağıda ki USB Flash Drive seçeneği F6 tuşuyla en üste getirin. Ardından F10 tuşuna basın ve enter tuşuna basarak ayarları kaydedin. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bu yöntem ile açılışta windows kurulum ekranını görürsünüz.

Merhabalar, bilgisayar açılırken F10 tuşuna sürekli basın BIOS menüye girecektir. Ardından ok tuşları ile yukarıda ki boot options menusune girmeniz gerekir. Tekrardan ok tuşları ile aşağıda ki USB Flash Drive seçeneği F6 tuşuyla en üste getirin. Ardından F10 tuşuna basın ve enter tuşuna basarak ayarları kaydedin. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bu yöntem ile açılışta windows kurulum ekranını görürsünüz.
O adımları biliyorum kurulum menüsüne geliyorum windows sürümünü seçiyorum fakat ilerki aşamada yükleyebileceğim disk yok diski görmüyor

Kardeşim donanımsal sıkıntı yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221201-134523_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20221201-134523_Amazon Shopping.jpg
    175 KB · Görüntüleme: 160
11.nesil işlemci olduğu için oluyor flasha attım disk görme dosyasını diski falan seçtim kurulumları yapıyor sonra beni tekrar dil klavye seçme bölümüne atıyor.

Kurulumları yapıyor dediğiniz formatı cihazınıza atıyor, tamamlayıp yeniden başlatıyor ve dil seçim ekranı geliyor doğru mu? Eğer öyleyse cihazı yeniden başlattığında USB diski cihazdan çekmeniz gerekiyor. Boot açılışına USB diske öncelik verdiyseniz sistemi doğru kuruyor, kurulum sonrası flash belleği çekmediğiniz için açılışı yine USB'den yapıyor olabilir.

Geri
Yukarı