Freedos'a Windows Kurulumu Hakkında

Nitratium_TR

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba. Ben bir laptop almak istiyorum. Alıcağım laptoba karar verdim.

www.novabilgisayar.com: Asus X550JK-XO012D Notebook, Fiyat: 1.920 TL

Fakat bu cihaz freedos. Freedos'a nasıl windows kurulduğunu biliyorum. Benim sorum:

1- Windows nasıl elde edebilirim?

2- Freedos'a windows'u kurduktan sonra neler yapmam gerek? (Ekran kartı vs. programları kurmam gerekicek mi ?)

Şimdiden teşekkürler.

windows 8.1 u satın alacak paran yoksa burda iso var onu indir dvdye yazdır biostan başa al windows u kur dik bölümlendirmesini unutma kurulduğunda o otomatik olarak güncelleştirmelerle sürücüleri kuracaktır olmazsa ekran kartının sitessinde mevcut sürücüler öyle kurabilirsin

windows 8.1 u satın alacak paran yoksa burda iso var onu indir dvdye yazdır biostan başa al windows u kur dik bölümlendirmesini unutma kurulduğunda o otomatik olarak güncelleştirmelerle sürücüleri kuracaktır olmazsa ekran kartının sitessinde mevcut sürücüler öyle kurabilirsin
Yardımın için saol kardeşim bir de ben sana bir şey sorucam. Ben bunu alıp
www.novabilgisayar.com: Microsoft Windows 8.1 SL Trk 64 Bit Oem 4HR-00198, Fiyat: 295 TL
Kendi bilgisayarıma kurabilirmiyim???

Burada freedos cihaza sistem kurma rehberi var.
FreeDOS İşletim Sistemini UEFI Windows 8.1 ile Değiştirin - Technopat
Burada USB hazırlama rehberi var.
UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma | Technopat Sosyal
Windows 8.1 buradan indirebilirsin. Ancak lisans satın alman gerekiyor. Lisans alamayacak isen DreamSpeak ile ücretsiz lisans alırsın. Rehberi burada. Windows 8.1 DreamSpark Lisans Alma rehberi | Technopat Sosyal
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal
Kurulumdan sonra rehberde olduğu gibi sürücüleri yüklemen gerekiyor.
BIOS Ayarları, UEFI Windows 8.1 Kurulumu ve Sürücü Yükleme Rehberi - Technopat

Burada freedos cihaza sistem kurma rehberi var.
FreeDOS İşletim Sistemini UEFI Windows 8.1 ile Değiştirin - Technopat
Burada USB hazırlama rehberi var.
UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma | Technopat Sosyal
Windows 8.1 buradan indirebilirsin. Ancak lisans satın alman gerekiyor. Lisans alamayacak isen DreamSpeak ile ücretsiz lisans alırsın. Rehberi burada. Windows 8.1 DreamSpark Lisans Alma rehberi | Technopat Sosyal
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal
Kurulumdan sonra rehberde olduğu gibi sürücüleri yüklemen gerekiyor.
BIOS Ayarları, UEFI Windows 8.1 Kurulumu ve Sürücü Yükleme Rehberi - Technopat
Çok teşekkür ederim. Kafamdaki soru işaretleri silindi şimdi. Yorumunuzu beğendim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu bir izle istersen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı