Çözüldü Freefixer trojan taraması sonrası mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Bilgisayarımda trojan şüphesiyle güvenli modda başlıkta ki programı çalıştırdım. Taramadan sonra System32 de iki dosya gözüküyordu. Bu iki dosyayı sildikten sonra yeniden başlattım ve aşağı da ki hatayı aldım. Sanırım virüs yerine bir Windows dosyasını sildiğim için alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?
Komut satırına sfc/scannow ve health komutlarını denedim işe yaramadı.

IMG_20210226_002432.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Virüs varsa neden Anti-Virüs indirmek yerine dosya sildiniz ki? Neyse çözüme gelelim. Çözüm önerisi olarak bir bootable USB bellek oluşturup bununla tekrar kurulum yapmanızı öneririm. Disk seçim ekranında sil demek yerine direkt olarak eskiden işletim sisteminin olduğu diski seçip ilerleyin. Bu sayede sistemdeki verileriniz korunurken yeniden kurulum yapmış olacaksınız.
Virüs varsa neden Anti-Virüs indirmek yerine dosya sildiniz ki? Neyse çözüme gelelim. Çözüm önerisi olarak bir bootable USB bellek oluşturup bununla tekrar kurulum yapmanızı öneririm. Disk seçim ekranında sil demek yerine direkt olarak eskiden işletim sisteminin olduğu diski seçip ilerleyin. Bu sayede sistemdeki verileriniz korunurken yeniden kurulum yapmış olacaksınız.

Çözüm

Dosyaları el ile silmedim. Programın trojan için basit ve iyi olduğu söylendiği için indirdim. Anladığım kadarıyla Rufus ile USB'ye Windows kurup BIOS'tan normal de olduğu gibi kurulum ile devam edeceğim öyle mi? Yarın deneyip dönüş yapacağım.

Dosyaları el ile silmedim. Programın trojan için basit ve iyi olduğu söylendiği için indirdim. Anladığım kadarıyla Rufus ile USB'ye Windows kurup BIOS'tan normalde olduğu gibi kurulum ile devam edeceğim öyle mi?

Evet normalde diskleri silerdik ama bu sefer diski silmek yerine direkt olarak silmeden diski seçip ilerleyeceksiniz. Eski verileriniz Windows.old diye bir klasörde saklanacak bu arada.

Geri
Yukarı