Freelance işten kazanılan paranın vergisi

Peki vergi vs. ödemek istersek nasıl ödenmesi gerekiyor?
Eğer sürekli çalışıyorsanız bir şirket kurmanız sizin için iyi olur. Yoksa vergi cezası ile karşılaşabilirsiniz.

Burada belirtilmiş.

Burada belirtilmiş.
Okudum anladım teşekkürler. Yani anladığım kadarıyla 1-2 defa 20-25 TL'lik ödemeler ise bir sıkıntı oluşmaz. Ancak bu ödemelerin sayısı artar ve düzenli bir hale gelirse denetime takılır, ceza yeriz. Ancak anlamadığım şey şu: bionluk.com gibi sitelerde birçok ilan var. O ilan sahiplerinin çoğunun şirketi mi vardır? Bir de makbuz kesilmeli falan denmiş. O makbuz kesim işlemi nasıl oluyor?

Her türlü vergilendirme var tabii ki fakat düşük miktarlar fark edilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı olan bankalar genelde ihbar ediyor tabii ki bunlar sürekli para girişi yapılan hesaplar oluyor örnek veriyorum 1 ay içinde hesabınıza farklı hesaplardan 3 bin tl girmesi gibi..

Her türlü vergilendirme var tabii ki fakat düşük miktarlar fark edilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı olan bankalar genelde ihbar ediyor tabii ki bunlar sürekli para girişi yapılan hesaplar oluyor örnek veriyorum 1 ay içinde hesabınıza farklı hesaplardan 3 bin tl girmesi gibi..
Teşekkürler. Peki aldığımız ödemeler arttı diyelim. Vergi vermek için kesilmesi gereken makbuz nasıl kesilebilir? Veya bu freelancer siteler kesmekte midir?

Okudum anladım teşekkürler. Yani anladığım kadarıyla 1-2 defa 20-25 TL'lik ödemeler ise bir sıkıntı oluşmaz. Ancak bu ödemelerin sayısı artar ve düzenli bir hale gelirse denetime takılır, ceza yeriz. Ancak anlamadığım şey şu: bionluk.com gibi sitelerde birçok ilan var. O ilan sahiplerinin çoğunun şirketi mi vardır? Bir de makbuz kesilmeli falan denmiş. O makbuz kesim işlemi nasıl oluyor?
Şirket kurmadan fatura veya makbuz kesemezsiniz(istisna 1-2 durum hariç). Ya site onlara bir şekilde yardımcı oluyor ya da kumar oynuyorlar.

Bionluk gibi siteler zaten %20 komisyon alıyor. Bir de üzerine biz vergi verirsek elimize ne geçecek ki? Şirket açıp bağkurdu carttu curttu derken aylık en az 2000 TL kafadan vergiye gider bu mantıkla.

Geri
Yukarı